[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

انرژی نوجایگزین مطمئن سوخت فسیلی‌می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس اداره بهسازی وامور تولید اداره کل امورر عشایر فارس در راستای اجرای سیاس‌تهای اقتصاد مقاومتی مدیریت سبز و همچنین استفاده بهینه از منابع و صرفه‌جویی در منابع انرژی و استفاده از انرژی‌های‌پاک، اداره کل امور عشایر فارس نیز بیش از پیش به کارکردهای مثبت استفاده این انرژی‌ها‌ توجه کرده است.
شمشیری اظهار کرد: مهم‌ترین پیامد ادامه استفاده از سوخت‌های‌فسیلی بیماری‌ها‌ و مشکلات زیست‌محیطی است و بهره‌گیری از انرژی‌های ‌پاک‌ می‌تواند آینده بهتری را برای جامعه عشایری رقم بزند.
وی افزود هدف از انرژی‌های‌خورشیدی،  پاک و بدون آلودگی حذف انتشار گازهای گلخانه‌ای‌از جمله دی‌‌اکسید کربن، رایگان و در دسترس بودن این انرژی، کاهش مصرف سوخت‌های فسیلی، هزینه کم تولید در طولانی مدت و هزینه کم نگهداری از تأسیسات تولید آن، امن و بی‌‌خطر بودن فرآوری سوخت‌های فسیلی آسان‌تر بوده و از اینرو، ارزان‌تر از منابع انرژی دیگر است.
شمشیری بیان داشت در این خصوص با توجه به مزیت‌های‌انرژی‌های‌خورشیدی و استفاده بهینه از منابع موجود این اداره کل اقدام به راه‌اندازی و اتصال به شبکه نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک و یک‌دستگاه آبگرمکن خورشیدی جهت ساختمان مرکزی اداره کل انجام داده که 70 درصد از برق ساختمان را تأمین‌ می‌کند.
جانشین معاون توسعه و عمران اداره کل امور عشایر فارس اظهارداشت: در مناطق عشایری نیز اقداماتی صورت گرفته که مهم‌ترین آن ‌می‌توان تأمین 6 عدد پنل خورشیدی جهت برق‌دار کردن 6 خانه عشایری نام برد. از دیگر اقدامات  می‌توان به آبگرمکن خورشیدی جهت بهره‌مندی عشایر از بهداشت به تعداد 175 عدد و پنل‌های‌خورشیدی 525 عدد، فانوس خورشیدی 2856، چراغ قوه عشایری 1675 عدد و جلیقه شب‌نما جهت کوچ عشایر به تعداد 6000 عدد اشاره کرد. گفتنی است استان فارس با دارا بودن جمعیت عشایری 150 هزار نفری در قالب 30 هزار خانوار عشایری به عنوان قطب عشایر کشور محسوب‌می‌شود که نقش مهمی در عرصه‌های‌مختلف اجتماعی، تولیدی و اقتصادی و فرهنگی استان دارند. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی