[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

تقویت پدافند بیمارستانی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

کارگاه آموزشی پدافند غیرعامل با محوریت برنامه‌ریزی و آموزش کارکنان بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه در حوادث CBRNE (حوادث شیمیایی، بیولوژیکی، رادیولوژیکی، هسته‌ای) برگزار شد. به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی ‌معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، معاون درمان دانشگاه در ‌این کارگاه آموزشی با تأکید بر برقراری ارتباط نظام‌مند و فعال بین اعضای ستاد پدافند غیرعامل و واحدهای مختلف دانشگاه گفت: پدافند غیرعامل باید به عنوان یک فرهنگ در جامعه نهادینه شود. دکتر «مهرداد شریفی» با بیان ‌اینکه کارگاه‌های آموزشی و فعالیت کمیته پدافند غیرعامل نباید محدود به یک بازه زمانی مشخص باشد، خواستار استمرار برگزاری کارگاه‌های آموزشی پدافند غیرعامل شد.
کارشناس مسئول هماهنگی پدافند غیرعامل دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در‌ این کارگاه آموزشی با اشاره به اهمیت آمادگی برای مقابله با حوادث CBRNE، گفت: آموزش مدیران، مسئولان کمیته‌های پدافند غیر عامل و بحران، سوپروایزرهای آموزشی و اورژانس بیمارستان‌های منتخب و قطب‌های درمانی و بیمارستان‌های خصوصی استان در دستورکار دبیرخانه پدافند غیرعامل دانشگاه قرار دارد.
به گفته «مهدی فرجی کوجردی» آشنایی با حوادث CBRNE و نحوه مقابله با آن، تجهیزات حفاظت فردی استاندارد، انواع مانور، سناریو نویسی ‌این حوادث و تمرین دورمیزی از جمله موارد مطرح شده در ‌این کارگاه آموزشی بود.
او با اشاره به ارسال شیوه نامه‌های مربوط به مدیریت حوادث CBRNE به بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه اظهار کرد: با هدف گسترش فرهنگ پدافند در حوزه سلامت، برنامه‌های آموزشی، عملیاتی و دورمیزی در تمامی ‌بیمارستان‌های زیر مجموعه دانشگاه پیاده سازی و اجرا می‌شود.
دکتر «محمدجواد مرادیان» رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه، دکتر «بهناز رستگار فرد» معاون مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی دانشگاه و دکتر «فاطمه دهقانی» کارشناس اداره نظارت و اعتباربخشی امور بیمارستان‌های معاونت درمان دانشگاه از دیگر مدرسان ‌این دوره تخصصی بودند که به ارائه برنامه‌ها و نکات آموزشی در مدیریت حوادث شیمیایی، پرتویی و بیولوژیستی پرداختند

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی