[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

هنوز لنگ مدرسه‌سازی هستیم ، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس استاندار فارس با تأکید بر جدیت در تأمین فضاهای آموزشی شهر صدرا، گفت: در حال حاضر تعداد زیادی مدرسه به شکل دو شیفت در شهر جدید صدرا فعالیت می‌کنند.
دکترعنایت‌الله رحیمی شنبه ٢١ دی در جلسه شورای آموزش و پرورش فارس گفت: تأمین زمین برای احداث فضای آموزشی در شهر جدید صدرا بر عهده سازمان عمران و نوسازی مدارس است که باید با جدیت در دستور کار قرار بگیرد تا شاهد تأمین فضاهای آموزشی مورد نیاز متناسب با رشد جمعیت در این منطقه از شهرستان شیراز باشیم.
رئیس شورای آموزش و پرورش استان فارس همچنین برگزاری جشنواره خیرین مدرسه ساز را حائز اهمیت دانست و بر لزوم قدردانی از تمام نیکوکارانی که به ساخت مدرسه اهتمام دارند، تأکید کرد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه بسیاری از مصوبات شورای آموزش و پرورش استان تاکنون عملیاتی شده است، عنوان کرد: دلایل اجرایی نشدن سایر مصوبات نیز برای پیگیری رفع مشکلات بررسی و اعلام شود.
رحیمی همچنین جامعه فرهنگیان را به عنوان سرمایه اصلی کشور توصیف کرد و گفت: اگر به دنبال توسعه و پیشرفت هستیم و می‌خواهیم آسیب‌های اجتماعی را کاهش داده و مشکلات مختلف را رفع کنیم باید به فرهنگیان توجه ویژه داشته باشیم چرا که تربیت نیروی انسانی اثرگذار در جامعه به دست این قشر انجام می‌شود.
 او همچنین بر اهمیت برگزاری مسابقات قرآنی در سطح دانش‌آموزی تأکید و اضافه کرد: اُنس با قرآن بهار دل‌ها و از راهکارهای مؤثر در ایجاد نشاط اجتماعی است؛ بنابراین توجه به برگزاری مسابقات قرآنی در سطوح مختلف آموزشی نشان دهنده توجه ویژه به فرهنگ اسلامی ایرانی است.
دکتررحیمی همچنین بر لزوم پیگیری و اجرایی شدن پرداخت تسهیلات ۱۰ میلیون تومانی به هر یک از فرهنگیان متقاضی و ایجاد زمینه پرداخت سایر تسهیلات تأکید کرد.
او همچنین از حضور یک تیم تخصصی جراحی به سرپرستی  دکتر کلانتری هرمزی در استان خبر داد و با بیان اینکه ۲ تا ۵ هزار عمل جراحی توسط این تیم انجام خواهد شد، اظهار کرد: باید ۳۰درصد از این عمل‌های جراحی به جامعه فرهنگیان استان به ویژه دانش‌آموزان اختصاص داده شود.
استاندار فارس بر لزوم حضور مسئولان تأثیرگذار در تصمیم‌گیری‌های کلان در جلسات شورای آموزش و پرورش تأکید و اضافه کرد: باید مدیران هر دستگاه شخصاً به عنوان فردی مطلع در همه امور در این جلسات حضور داشته‌باشند.
رحیمی همچنین خواستار برنامه‌ریزی دقیق برای پرداخت سهم ۵‌درصد آموزش و پرورش و سهم نیم درصد کتابخانه‌ها از درآمدهای شهرداری‌ها شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی