[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۲
  • دوره جدید

ورود به فاز دوم انتخابات، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- فارس فرماندار شیراز گفت: براساس قانون فرماندار حوزه انتخابیه تکلیف ابلاغ موضوع بررسی صلاحیت‌ها به داوطلبان را بر عهده دارد، لذا فرمانداری از نظر وظایف قانونی نمی‌تواند آمار رد یا تأیید صلاحیت‌ها را اعلام کند.
محمدرضا امیری بعدازظهر یکشنبه ۲۲ دی در جمع خبرنگاران تأکید کرد که هیئت نظارت آمار مربوط به نتایج بررسی صلاحیت‌ها را باید منتشر کند.
او خاطرنشان کرد: در زمان بررسی صلاحیت‌ها توسط هیئت اجرایی، فرماندار طبق وظیفه خود آمار را اعلام کرد اما در این مرحله وظیفه فرمانداری تنها ابلاغ بررسی‌های انجام شده در هیئت‌های نظارت به داوطلبان است.
فرماندار شیراز ادامه داد: داوطلبانی که به نتایج بررسی صلاحیت خود اعتراض دارند، پنج روز فرصت دارند تا مراتب اعتراض و شکایت خود را به شورای نگهبان اعلام کند و این شورا نیز ظرف مدت ۲۰ روز مهلت بررسی شکایت دارد و نهایتاً پس از مهلت قانونی نتایج را به داوطلبان اعلام کند.  امیری گفت: از ۳۷۷ نفر داوطلب ثبت‌نام شده، ۳۸ نفر انصراف دادند و ۳۳۹ نفر داوطلب باقی مانده فقط تا پایان روز یکشنبه ۲۲ دی فرصت داشتند تا نتایج بررسی صلاحیت خود را دریافت کنند.
به گزارش ایسنا، شنیده‌ها حاکی از رد صلاحیت تعدادی از داوطلبان شاخص حوزه انتخابیه شیراز و زرقان توسط هیئت نظارت استان فارس است. اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس در این حوزه‌های انتخابیه، علی‌رغم اعلام قبلی قرار بود از ساعت ۱۱ صبح آغاز شود اما با یکی دو ساعت تأخیر، انجام شد.
این تأخیر ازدحام داوطلبانی که برای آنان پیامک ارسال شده بود، در مقابل ساختمان فرمانداری و ستاد انتخابات شهرستان شیراز را به دنبال داشت.
به گزارش ایسنا، ۳۷۷ داوطلب از حوزه انتخابیه شهرستان‌های شیراز و زرقان برای رقابت در یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی ثبت‌نام کردند که صلاحیت ۶۶ نفر از آنان در هیئت اجرایی احراز نشد و ۳۸ نفر نیز از ادامه کار انصراف دادند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی