[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

۴ تیم حق فعالیت ندارند! بحران عجیب در اوج نقل‌وانتقالات، روزنامه شیراز نوین

با اعلام سازمان لیگ، فقط تیم‌های نساجی و ملوان فعلاً حق ثبت قرارداد در بازار زمستانه را دارند. 
به گزارش فوتبال 360، لیگ برتر فوتبال ایران در دوره بیست‌ودوم برخلاف دوره‌های قبلی تعطیلات زمستانی ندارد و برگزاری مسابقات جام جهانی باعث شده تا تیم‌ها به صورت پیوسته مسابقات خود را دنبال کنند و بعد از اتمام نیم‌فصل نخست و برگزاری مرحله یک‌شانزدهم نهایی، از هفته آینده نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر آغاز خواهد شد اما با وجود عدم تعطیلات لیگ، تیم‌ها به دنبال فعالیت در بازار زمستانه هستند و می‌خواهند برای حضوری قدرتمندانه‌تر در نیم‌فصل دوم، براساس خواسته‌های کادرفنی خود بازیکنانی را جذب کنند.
سازمان لیگ بازه زمانی 17 دی تا 6 بهمن را به عنوان بازه نقل‌وانتقالات زمستانی لیگ برتر اعلام کرده اما نکته جالب‌توجه و البته عجیب اینکه پنجره نقل‌وانتقالات داخلی اکثریت تیم‌های لیگ برتری بسته بوده و همین مسئله باعث شده تا در صورت توافق با بازیکنان مدنظر هم فعلاً کارت بازی صادر نشود و تیم‌ها نتوانند از خریدهای زمستانی خود استفاده کنند.
پرسپولیس، سپاهان اصفهان، گل‌گهر سیرجان و استقلال به عنوان 4 تیم برتر جدول رده‌بندی فعالیت خود را به صورت چراغ خاموش در بازار نقل‌وانتقالات آغاز کرده‌اند اما هنوز خبر توافق با هیچ بازیکنی رسانه‌ای نشده و عیسی آل‌کثیر تنها خرید زمستانی سرخ‌پوشان پایتخت بوده که فعلاً به دلیل ناآمادگی در فهرست تیمش قرار نمی‌گیرد اما اگر او به مرز آمادگی هم برسد، با توجه به مشکلات پنجره نقل‌وانتقالات پرسپولیس، آل‌کثیر امکان ثبت قراردادش را ندارد.
سازمان لیگ اعلام کرده که به دلیل شکایت‌های خارجی و داخلی، پنجره هر 4 تیم مدعی و بالانشین جدول بسته است و همین مسئله باعث شده تا مدیران باشگاه‌ها در تلاش برای حل‌وفصل بدهی‌های خود باشند تا بتوانند مجوز ثبت قرارداد بازیکنان خود را دریافت کنند. در سالیان اخیر همواره کمیته تعیین ‌وضعیت به کمک باشگاه‌ها آمده و با آن‌ها مماشات می‌کرد و باید دید آیا روال فصول گذشته در نقل‌وانتقالات لیگ بیست‌ودوم هم تکرار می‌شود یا خیر. آنچه مشخص است اینکه فعلاً امکان ثبت قرارداد برای 4 تیم مدعی و بالانشین جدول وجود ندارد.
مس رفسنجان، تراکتور تبریز، فولاد خوزستان، آلومینیوم اراک، ذوب‌آهن اصفهان، هوادار، پیکان، مس کرمان، صنعت‌نفت آبادان و نفت مسجدسلیمان دیگر تیم‌هایی هستند که به مانند سرخابی‌های پایتخت و البته گل‌گهر سیرجان و سپاهان اصفهان حق فعالیت در بازار زمستانه را ندارند و باید با پرداخت معوقات و بدهی‌های خود، مجوز فعالیت در بازار نقل‌وانتقالات را از کمیته تعیین وضعیت دریافت کنند.
نساجی مازندران در کنار ملوان بندرانزلی تنها تیم‌هایی هستند که در حال حاضر هیچ شاکی ندارند و با تسویه‌حساب بدهی‌های خود می‌توانند در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه فعالیت خود را دنبال کنند و خطر محرومیت از جذب بازیکن این تیم‌ها را تهدید نمی‌کند تا حمید مطهری و مازیار زارع با خیالی آسوده در تلاش برای تدوین فهرست نقل‌وانتقالاتی خود باشند.
مطهری برای بازگشت تیمش به کورس مدعیان به دنبال تغییر و تحولات در فهرست نساجی برای لیگ بیست‌ودوم است و زارع هم در تلاش است تا با اضافه کردن چند بازیکن باتجربه و شاید خارجی به ترکیب ملوان، بتواند سیر صعودی ملوان در جدول را حفظ کند و این تیم را به میانه‌های جدول در نیم‌فصل دوم برساند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی