[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

احیای واحدهای راکد افزایش تولید و ایجاد اشتغال است، روزنامه شیراز نوین

دکتر محمدهادی ایمانیه، احیای واحدهای راکد را یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های افزایش تولید و ایجاد اشتغال دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه واحدهای راکد بخش قابل توجهی از فرایند تولید از قبیل دریافت زمین، احداث ساختمان، تأمین زیرساخت‌ها، نصب ماشین آلات و ... را سپری کرده‌اند، طبیعتاً تأمین منابع مورد نیاز و رفع برخی از مشکلات آنان مانند استمهال وام، تقسیط بدهی به دستگاه‌های اجرایی و... می‌تواند فرایند ایجاد اشتغال را سرعت ببخشد. به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در حاشیه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و جلسه بررسی مشکلات بنگاه‌های راکد، با اشاره به اینکه جلسه‌ ویژه‌ای برای آن ‌دسته از واحدهای تولیدی و صنایعی که در رکود کامل به سر می‌برند، برگزار شده، ابراز داشت: الحمدلله در برخی موارد برای رفع مشکل و خروج این‌گونه واحدها از رکود به نتیجه مثبت رسیدیم.
استاندار فارس احیای واحدهای راکد را یکی از بهترین و کم‌هزینه‌ترین راه‌های افزایش تولید و ایجاد اشتغال دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه واحدهای راکد بخش قابل توجهی از فرایند تولید از قبیل دریافت زمین، احداث ساختمان، تأمین زیرساخت‌ها، نصب ماشین آلات و ... را سپری کرده‌اند، طبیعتاً تأمین منابع مورد نیاز و رفع برخی از مشکلات آنان مانند استمهال وام، تقسیط بدهی به دستگاه‌های اجرایی و... می‌تواند فرایند ایجاد اشتغال را سرعت ببخشد.
وی با بیان اینکه از همه واحدهای تولیدی و صنعتی راکد استان که تمایل به احیا دارند، دعوت می‌کنم برای پیگیری امور خود به سازمان صمت و معاون اقتصادی استانداری مراجعه کنند، افزود: مدیران این واحدها در صورتی که از راه‌های اعلام شده موفق به رفع مشکل خود نشدند، می‌توانند با دفتر استاندار فارس مکاتبه و پیگیر رفع مشکل خود باشند.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه برخی واحدهای تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی شیراز با مشکلاتی از قبیل آب، برق و گاز مورد نیاز مواجه هستند، اظهار کرد: برای رفع مشکل این‌گونه واحدها مقرر شد، آن دسته از واحدهای تولیدی که هنوز به بهره‌برداری نرسیده و یا به هر دلیلی در تعطیلی به سر می برند، اما سهمیه‌ برق دارند، سهمیه آن‌ها در اختیار دیگر واحدهای فعال قرار گیرد و در آینده با توسعه‌ شبکه برق، نیاز واحدهای جدید تأمین و در اختیارشان قرار گیرد.
وی همچنین در خصوص معارضین منطقه ویژه شیراز، گفت: تا پایان سال به مدیران منطقه ویژه اقتصادی شیراز مهلت داده شده تا مسئله معارضین را حل کنند؛ بالاخره اگر معارض قانونی است، باید معادل آن زمین یا وجه نقد پرداخت شود؛ اگر هم که غیرقانونی است از طریق مراجع ذی‌صلاح رفع تعارض صورت پذیرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی