[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۹۴
  • دوره جدید

تولید ۱۲.۶ میلیون تن محصولات کشاورزی، روزنامه شیراز نوین

قائم مقام سازمان جهاد کشاورزی در فارس خبر داد:
تولید 12.6 میلیون تن 
محصولات کشاورزی

واحدی پور: فارس با تولید 8.4 میلیون تن محصولات زراعی رتبه دوم کشور را دارد

قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با تأکید بر‌اینکه اشتغال در ‌این استان بیشتر به سمت کشاورزی است، گفت: 17.5 درصد از شاغلین فارس در بخش کشاورزی مشغول به فعالیت هستند.  به گزارش روابط عمومی‌ سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، علیرضا واحدی پور در نشست با حمید اورعی مشاور وزیر جهاد کشاورزی در قرارگاه امنیت غذایی تصریح کرد: بالغ بر12.6  میلیون تن از محصولات کشاورزی و دامی‌کل کشور در فارس تولید می‌شود. وی با اشاره به‌ اینکه استان فارس یک استان چهارفصل است، اظهار کرد: فارس به عنوان ویترین محصولات باغی نام‌گذاری شده بود و با 3.1 میلیون تن محصولات باغی رتبه اول کشور را دارد. به گفته واحدی پور؛ استان فارس با تولید 8.4 میلیون تن محصولات زراعی رتبه دوم کشور را دارد.
این مقام مسئول با بیان‌ اینکه استان فارس با مساحتی بالغ بر 122 هزار کیلومتر مربع و 7.5 درصد از مساحت کل کشور یکی از پهناورترین استان‌های کشور است، افزود: استان فارس 37 شهرستان، 115 شهر و 94 بخش دارد.
قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به وسعت و همچنین توانمندی‌های بخش کشاورزی ‌این استان اظهار کرد: ‌این سازمان با کمبود منابع انسانی و امکانات خودرویی مواجه است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی