[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۵
  • دوره جدید

شاهکار قشقایی در رفسنجان، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: در روزی که فجرسپاسی به روند ناکامی‌هایش ادامه داد، قشقایی در رفسنجان شگفتی خلق کرد!
هفته بیستم لیگ دسته اول فوتبال ایران عصر دیروز با برگزاری دیدارهایی در شهرهای مختلف پیگیری شد. در رفسنجان تیم صدرنشین مس رفسنجان در حالی که نیمه اول را با تک‌گل دقیقه 33 حمید گلزاری به سود خود به پایان رسانده بود، در نیمه دوم مغلوب قشقایی شد! گل‌های قشقایی را حسین حیدری در دقیقه 56 و مرتضی سنجانکی در دقیقه 82 به ثمر رساندند. قشقایی در سه دیدار گذشته مقابل مس رفسنجان هیچ امتیازی کسب نکرده بود، اما دیروز در شرایطی این تیم را شکست داد که شاگردان ربیعی در بهترین فُرم چند فصل اخیرشان به سر می‌بردند.
اما تیم فجرسپاسی که همانند قشقایی دو بازی گذشته را با شکست پشت سر گذاشته بود، دیروز در شیراز میزبان استقلال خوزستان بود اما باز هم در کسب سه امتیاز ناکام ماند. 
در این مسابقه، داوود مهابادی سرمربی طلایی‌پوشان، این نفرات را در ترکیب اصلی قرار داده بود: سعید جلالی راد، حمید جوکار، اکبر بختیاری، امیر شبانی، امیرحسین صدقی، ایوب کلانتری، اسماعیل بابایی، میلاد غریبی، احسان علوان زاده، میلاد احمدی و بابا محمدی.
فجر در نیمه اول چندان خوب کار نکرد و با اینکه بیش از حریف صاحب توپ و میدان بود؛ در خلق موقعیت گل‌زنی چندان موفق نبود. اولین موقعیت خطرناک بازی در دقیقه 8 نصیب مهاجم میهمان شد که خروج به موقع سعید جلالی راد مانع فروپاشی دروازه شد. در دقیقه 14 ضربه علیرضا دغاغله به دست امیرحسین صدقی مدافع فجر برخورد کرد و داور اعلام پنالتی کرد؛ اما ضربه پنالتی دغاغله را سعید جلالی راد مهار کرد تا به ستاره تیمش تبدیل شود.
در ادامه، فجر بر بازی مسلط شد؛ اما در خلق موقعیت گل‌زنی ناکام بود تا اینکه در دقیقه 44 روی ارسال کرنر اسماعیل بابایی، بابا محمدی دو بار متوالی به سمت دروازه حریف شلیک کرد؛ اما هر دو بار فرزین گروسیان دروازه‌بان تیم میهمان ضربات او را برگشت داد و در مرتبه سوم نیز ضربه میلاد غریبی از روی خط دروازه برگشت داده شد. در نهایت نیمه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.
در نیمه دوم فجر میل بیشتری برای گل‌زنی از خود نشان داد؛ اما باز هم در خلق موقعیت گل‌زنی چندان موفق نبود. در دقیقه 60 و در یک ضد حمله، موقعیتی عالی نصیب بازیکنان استقلال خوزستان شد که باز هم سعید جلالی راد در مصاف تک به تک موفق عمل کرد و تیمش را نجات داد.
در دقیقه 80 ایمان شوریابی که در نیمه اول به جای حمیدرضا جوکار مصدوم وارد بازی شده بود، با ضربه سر تماشایی خود دروازه استقلال را هدف قرار داد؛ اما ضربه او با برخورد به تیر افقی به زمین بازگشت. در دقیقه 91 هم موقعیتی دیگر نصیب بازیکنان فجر شد؛ اما این فرصت هم از دست رفت و در نهایت فجرسپاسی تنها یک امتیاز از این بازی برداشت کرد که اولین امتیاز این تیم در نیم فصل دوم محسوب می‌شد.
فجر با این تساوی 34 امتیازی شد و با توجه به پیروزی تیم خوشه طلایی ساوه مقابل شهرداری تبریز، یک پله دیگر سقوط کرد و در رتبه پنجم جدول قرار گرفت.
دیروز همچنین دربی حساس گیلان بین داماش و ملوان در رشت با تساوی بدون گل به پایان رسید و مس کرمان با یک گل آرمان‌گهر سیرجان را شکست داد.
اما دیدار تیم‌های نود ارومیه با آلومینیوم اراک، بادران تهران با رایکا بابل و گل ریحان البرز با سرخپوشان پاکدشت به دلیل شرایط نامساعد جوی به تعویق افتاد. این دیدارها در صورت مساعد شدن شرایط زمین و هوا، امروز برگزار خواهند شد.
در جدول رده بندی و پیش از بازی‌های امروز، مس رفسنجان با 39 امتیاز صدرنشین است، گل ریحان البرز با 37 امتیاز در رتبه دوم قرار دارد و خوشه طلایی ساوه با 35 امتیاز سوم و چهارم هستند. فجر با 34 امتیاز پنجم است و قشقایی با 23 امتیاز در رتبه یازدهم قرار دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی