[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: ثبت تولید اشتغال در سامانه رصد ، روزنامه شیراز نوین

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، میزان تعهد استان در زمینه ‌ایجاد اشتغال در سال جاری را ۶۰ هزار فرصت شغلی دانست و گفت: ‌این هدف در آذرماه ۱۴۰۱ و قبل از پایان سال محقق شده و در سامانه رصد ثبت شده است.
به گزارش خبرنگار ‌ایرنا، محسن ربانی‌زاده، روز چهارشنبه در نشست خبری با خبرنگاران در شیراز افزود:‌ این در حالی است که تبصره ۱۸ هنوز ابلاغ نشده و در خصوص تبصره ۱۶ نیز بخشی از ۲ هزار و ۷۵۸ میلیارد تومان اعتبار مصوب استان ابلاغ شده و به زودی شاهد رونق بیش از پیش در استان خواهیم بود.
وی گفت: فارس یک استان صنعتی نیست و سال ها برای تأمین امنیت غذایی کشور در حوزه کشاورزی فعالیت داشته اما حرکت به سمت صنعتی شدن را در جهت ‌ایجاد اشتغال در عین عمل به رسالت خود در زمینه امنیت غذایی را لازم می‌دانیم.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری فارس، با اشاره به وسعت و گستردگی ‌این استان گفت: با توجه به ‌این گستردگی، مدیریت میدانی امکان پذیر نیست و در استان مدیریت باید سیستمی ‌باشد.
ربانی‌زاده ادامه داد: باید برای انجام کارها برنامه ریزی، اقدام و نظارت داشته باشیم و سیستم‌هایی را طراحی کنیم تا خروجی آن اهداف مد نظر باشد. او گفت: استاندار فارس از ظرفیت‌های بالقوه قابل توجهی برخوردار است و اگر‌ این ظرفیت‌ها شناسایی نشود به بالفعل تبدیل نخواهد شد. وی، با اشاره به فعالیت ۶ هزار و ۱۵۳ واحد تولیدی در عرصه‌های مختلف افزود: می‌طلبد در حوزه‌های مختلف ‌این واحدها  مدیریت شده و اگر مشکلی وجود دارد نسبت به رفع موانع و مشکلات پیش روی آن‌ها اقدام شود.
ربانی‌زاده، در خصوص واحدهای تولیدی فعال با ۱۰ نفر نیروی کار و بیشتر نیز گفت: در حوزه صنعت و معدن و صنوف تولیدی در درون شهرک‌های صنعتی ۹۱۶ واحد با ۲۶ هزار و ۳۰۹ اشتغال و در خارج از شهرک‌ها یک هزار و ۳۶۱ واحد با ۷۲ هزار اشتغال، در بخش کشاورزی ۸۶ واحد فعال در درون شهرک‌ها با ۲ هزار و ۱۲۴ اشتغال و در خارج از شهرک‌ها نیز ۴۳۵ واحد تولیدی با افزون بر ۱۰ هزار و ۸۰۰ اشتغال، و در حوزه گردشگری نیز ۵۰۹ واحد با افزون بر ۶ هزار و ۴۰۰ اشتغال در استان داریم.
او گفت: ۵۰ درصد واحدهای صنعتی فارس در شهرک‌های صنعتی مستقر است و به همین دلیل ‌این شهرک‌ها برای ما دارای اهمیت است و رفع مشکلات آن‌ها را دنبال می‌کنیم.
ربانی‌زاده، با بیان‌ اینکه سرمایه‌گذار برای سرمایه گذاری نیازمند فراهم بودن زیرساخت است، گفت: ‌این زیرساخت‌ها باید توسط شرکت‌های خدمات رسان مانند آب، برق و گاز تأمین شود و همه آن‌ها باید پای کار باشند.
وی، در خصوص آخرین وضعیت کارخانه آی تی آی هم گفت: در جریان حضور دادستان کل کشور در استان فارس تأکید شد که ‌این کارخانه به اهل آن داده شود که ‌این مسئله در مزایده اول دیده نشده بود و آن مزایده ابطال شد اما در مزایده دوم که به زودی برگزار خواهد شد به ‌این مسئله توجه و تأکید شده تا کارخانه به دوران شکوفایی خود بازگردد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی