[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

شکست حصار اقتصادی در معادن سنگ، روزنامه شیراز نوین

 مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به درخواست فعالان تولیدی مستقردر شهرک صنعتی سنگ نی ریز و پیگیری شرکت خدماتی این شهرک صنعتی درخصوص تغییر نام این شهرک صنعتی به شهرک صنعتی سنگ شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز در راستای ادای دین به این سرباز مخلص ولایت و وطن و پاسداشت رشادت‌ها، دلاورمردی‌ها ‌و جانفشانی آن سردار شهید سرافراز، با حمایت از این اقدام صنعتگران، آمادگی خود را برای تغییر نام این شهرک صنعتی اعلام و موضوع  تغییر نام به سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران ارسال شده است.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی پس از بازدید از شهرک صنعتی سنگ نی‌ریز وناحیه ده فاضل نی‌ریز  درجلسه با فرماندار نی‌ریز افزود: امنیت و اقتدار ایران اسلامی مرهون ایثارگری‌ها و جانفشانی‌های شهدا و ایثارگران در جبهه‌های حق علیه باطل است و در این راستا نامگذاری این شهرک صنعتی به نام این شهید والامقام جبهه مقاومت کمترین کاری است که می‌توان برای پاسداشت سردار سلیمانی انجام داد و بدون تردید از مهم‌ترین اثرات این نامگذاری، ترویج فرهنگ ایثارو شهادت و ارتقای روحیه کارو تلاش در یبین تلاشگران و فعالان تولیدی مستقر در این شهرک صنعتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه با اشاره به ایجاد 3شهرک و ناحیه صنعتی  در شهرستان نی‌ریز گفت: در حال حاضر ظرفیت واگذاری زمین در شهرک صنعتی سنگ به پایان رسیده و ناحیه صنعتی ده فاضل نیز بخش عمده‌ای از اراضی آن واگذار و شهرک صنعتی غدیرگه با مشکل تأمین آب روبرو است در تلاشیم این مشکل را برطرف کنیم.
وی تصریح کرد: شهرک صنعتی  سنگ دارای  186 هکتار مساحت و ناحیه صنعتی ده فاضل نیز 46هکتارمساحت است که در آنها واحدهای تولیدی مستقرشده‌اند شهرک صنعتی غدیر گه نیز با 120هکتار در مراحل آماده‌سازی است.
فتوحی در ادامه از آمادگی این شرکت برای واگذاری امور ناحیه  صنعتی ده فاضل به بخش خصوصی خبردادو گفت: امور مربوط به تشکیل شرکت خدماتی و واگذاری امور به صنعتگران در مرحله پیگیری است. وی همچنین از برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خوشه صنعتی سنگ نی‌ریز با مشارکت فعالان بخش خصوصی خبرداد وگفت: مراحل توسعه‌ای این خوشه در برنامه این شرکت قراردارد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در شهرک صنعتی سنگ نی‌‌ریز زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی مورد نیاز صنعتگران وجود دارد و با اجرای برنامه توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها‌ این شهرک صنعتی در وضعیت مناسب زیرساختی قرار خواهد گرفت و تاکنون 169قرارداد با متقاضیان و سرمایه‌گذاران منعقد شده است.
فتوحی هدف از راه‌اندازی خوشه سنگ را حمایت از فعالان بخش خصوصی در حوزه‌های صادرات، برند‌سازی، تقویت تولید داخلی و ارتقای کیفیت محصولات اعلام کرد و گفت: واحدهای عضو خوشه‌های‌صنعتی از محل ارتباطات و همکاری‌های‌مشترک سود کسب‌ می‌کنند و این همکاری، دانش فنی و بهره‌وری آنها را افزایش داده و هزینه‌های‌تولیدشان را نیز کاهش‌ می‌دهد.
وی خاطرنشان کرد: تقویت خوشه‌های‌صنعتی تقویت کننده و محرک صنایع کوچک و متوسط در عرصه تولید و بازار خواهد بود و اثرات اقتصادی مطلوبی را در سطح جامعه به همراه خواهد داشت
وی همچنین از آمادگی این شرکت برای  راه اندازی نواحی صنعتی در سایر نقاط مستعد شهرستان نی‌ریز خبرداد و گفت: به شرط تأمین آب آمادگی داریم مراحل امکان‌سنجی و ایجاد نواحی جدید صنعتی را انجام دهیم.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی