[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۸
  • دوره جدید

رقابت‌های بین‌المللی کشتی پاریس، روزنامه شیراز نوین

حضور دوباره چمیانی در کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی

گروه ورزش- محمود شبان سروستانی: مسابقات بین‌المللی کشتی پاریس از روز شنبه و با حضور نمایندگان کشتی فرنگی کشورمان و مربی گری محمد علی چمیانی مربی برتر رشته کشتی فرنگی کشور در شهر پاریس فرانسه آغاز شد.
پس از خداحافظی محمد بنا و کناره گیری از هدایت تیم ملی کشتی فرنگی ایران و معرفی علی اشکانی به عنوان سرمربی تیم ملی به نظر می‌رسید که استان فارس دست کم در ترکیب مربیان تیم ملی جایگاهی نداشته باشد؛ اما اعلام لیست مربیان توسط اشکانی خلاف این نظریه را ثابت کرد و بار دیگر محمد علی چمیانی مربی سازنده کشتی فرنگی استان فارس نیز جزو دعوت شدگان برای همکاری در سمت مربی تیم ملی به اردو بود.
این اتفاق درست وقتی رخ داد که چمیانی به دلایلی قصد ترک استان فارس را برای همیشه داشت، که البته این موضوع بیشتر مربوط می‌شد به مشکلاتی که اخیراً در خانواده کشتی فارس پیش آمده بود و ما پیامدش را پیش بینی کرده و به مسئولان هم بارها گفته بودیم که تا دیر نشده از بروز و طرح چنین مسائلی پیشگیری کنند.
اتفاقاتی که از پیش گفته بودیم موجب شکاف در خانواده کشتی خواهد شد و به خصوص کشتی فرنگی را که فارس به عنوان یکی از مدعیان سطح بالای آن در سطح کشور مطرح است، دچار مشکل و تفرقه می‌کند که متأسفانه به دلیل اینکه عده‌ای فرصت طلب در هر دو گروه موافق و مخالف هیئت نفوذ کرده بودند، پیش آمد. در کشتی به دلیل غالب بودن فرهنگ احترام به پیشکسوت و ریشه‌ای که در فرهنگ پهلوانی دارد، سخت‌ترین مشکلات را با ریش سفیدی بزرگترها و مسئولان با نفوذ، می‌توان حل کرد. که متأسفانه با وجود تذکرات داده شده اراده و همتی از سوی مسئولان دیده نشد و دلخوری و تفرقه به جان گوش شکسته‌های فارس افتاد؛ تا جایی که برترین مربی کشتی فرنگی کشور به همین سبب از فضای ورزش فارس دلسرد شده و سودای مهاجرت به تهران را در سر می‌پروراند.
با توجه به اعتقادی که در سطح کشور به عملکرد چمیانی وجود دارد و اینکه او سه سال پیاپی به عنوان برترین مربی کشور شناخته شده، موجب می‌شود که در هر نقطه‌ای که اراده کند جایگاه مناسبی را برایش در نظر بگیرند و به خوبی از وی استقبال کنند که اگر چنین شود، این استان فارس است که با از دست دادن یکی از بهترین مربیان ملی متضرر خواهد شد.
لذا نباید بدین سادگی از نخبه‌ها و استعدادهای برتر استان گذشت. این بار نیز همچون گذشته به مسئولان ذی‌ربط هشدار می‌دهیم که تا دیر نشده دست کم، چمیانی را دریابید و پس از بازگشت از مسابقات پاریس با تشکیل جلسه‌ای موضوع را ختم به خیر کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی