[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

«بورس ایده» سرمایه‌گذار می‌خواهد ، روزنامه شیراز نوین

رویداد استارتاپی با موضوع فناوری‌های نوین در صنعت غذا، دارو، سلامت و کشاورزی با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در شیراز برگزارشد.
به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، در این رویداد استارتاپی 25 تیم استارتاپی به ارائه فناوری‌های خود در حوزه‌های صنعت غذا، دارو، سلامت و کشاورزی پرداختند.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این مراسم در سخنانی یکی از مأموریت‌های این شرکت در راستای تقویت و حمایت از صنایع را، برگزاری رویدادهای استارتاپی به منظور جذب سرمایه برای شرکت‌های نوپا و استارتاپ‌ها‌ و تسهیل انجام فرایند رشد آن‌ها‌ در بازار  و نیز بهره‌گیری از ظرفیت‌های استارتاپ‌ها‌ در واحد‌های تولیدی و صنعتی بیان کرد وگفت: واحدهای صنعتی کوچک و متوسط نیز  بیشتر از گذشته نیازمند استفاده از ظرفیت استارتاپ‌ها‌ و واحد‌های دانش‌بنیان برای افزایش بهره‌وری تولید هستند.
احد فتوحی افزود: در این راستا و با توجه به نیاز مبرم استارتاپ‌ها‌ و شرکت‌های نوپا برای جذب سرمایه و نبود مکانیزم عمومی و مشخصی برای رویارویی استارتاپ‌های آماده جذب سرمایه با سرمایه‌گذاران علاقه‌مند به این حوزه، برگزاری رویداد‌های استارتاپی در صنایع مختلف  در این شرکت  برنامه‌ریزی  شده که امسال 5 رویداد استارتاپی توسط شرکت شهرک‌های صنعتی فارس حمایت و برگزارشده است.
وی با بیان اینکه  استارتاپ یک کسب و کار جدید است که عموماً حول محور تکنولوژی شکل گرفته و پتانسیل رشد بالایی دارد، گفت: شناسایی ایده‌های خلاق و نوآورانه و حمایت از استارتاپ‌ها‌ از برنامه‌های مهم است و با حمایت از برگزاری رویدادهای استارتاپی که محوریت صنایع کوچک و متوسط دارند ازنظر مادی و معنوی کمک‌های شایانی را به توسعه استارتاپ‌ها‌ می‌کند و زمینه حضور استارتاپ‌ها‌ در در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی را فرآهم می‌آورد.
وی اضافه کرد: هدف از تقویت استارتاپ‌ها‌ با محوریت صنایع کوچک و متوسط، توسعه کارآفرینی و تنوع بخشی به فعالیت‌های صنعتی نوظهور است.
فتوحی با بیان اینکه برگزاری چنین رویدادهایی تأثیر مناسبی در  شتاب‌دهی حضور سرمایه‌گذاران در بورس ایده دارد، گفت: در رویدادهای قبلی استارتاپی شاهد جذب سرمایه‌ای افزون بر 20میلیارد ریال توسط شرکت‌های استارتاپی بودیم که امیدواریم این روند ارتقا یابد.
رویداد استارتاپی فناوری‌های نوین در صنعت غذا، دارو، سلامت و کشاورزی با حمایت شرکت شهرک‌های صنعتی فارس و همکاری سازمان جهاد کشاورزی فارس، دانشگاه علوم پزشکی شیراز و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در مرکز خدمات فناوری کسب و کار شهرک صنعتی بزرگ شیراز برگزارو در این رویداد 180نفر شرکت داشتند.
 ارائه 25طرح استارتاپی، تشکیل جلسات B2B با سرمایه گذاران و تیم‌های استارتاپی و معرفی و تبلیغات  کسب و کار تیم‌های شرکت کننده به مخاطبان و مدیران شرکت کننده از مهم‌ترین برنامه‌های این رویداد فناورانه بود.
اهدای جایزه نقدی به نفرات اول تا سوم، استقرار تیم‌های برتر در شهرک فناوری صنایع شیمیایی شیراز و  کارخانه نوآوری شیراز با تخفیف ویژه و کمک هزینه استخدام نیرو، خرید ملزومات اداری و ثبت اختراع و... نیز  از مهم‌ترین  جوایز تیم‌های برتر در این رویداد فناوری بود.
طرح کشت زعفران، تولید داروهای گیاهی و پروتئینی، تجهیزات پزشکی کنترل دما و فشار بدن، تولید زغال فعال، پرورش عقرب، تولید کود گیاهی و آلی  و...از مهم‌ترین طرح‌های ارائه شده در این رویداد بود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی