[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

امام‌جمعه شیراز: دستاوردهای کشور مرهون خودباوری است، روزنامه شیراز نوین

 نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام‌جمعه شیراز گفت: دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف از جمله فناوری هسته‌ای و تولید رادیو دارو مرهون خودباوری است.
آیت‌الله لطف‌الله دژکام در خطبه‌های نمازجمعه شیراز به دستاوردهای کشور اشاره کرد و با اشاره به سخنان رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در سفر اخیر به استان فارس در دانشگاه شیراز گفت: ما فقط در بحث رادیودارو میلیون‌ها دلار می‌توانیم برای کشور ارزآوری داشته باشیم. این کارهایی که جوانان ایرانی انجام می‌دهند، به واسطه کار نواب‌صفوی‌هاست که خودباوری را در ما زنده کردند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه در هفته آینده یاد چند شهید بزرگ را باید گرامی بداریم که اینها از سادات بودند، گفت: گروه فدائیان اسلام که در هفته آینده سالروز شهادت نواب صفوی و یاران و همکاران وی است، برای عزت ایران و اسلام خیلی تلاش کردند. اینکه یادی از شهدای بزرگوار می‌کنیم، برای این است که خودمان از آنها یاد بگیریم. آیت‌الله دژکام گفت: این مرد بزرگ به کمک یارانش روزی که در مجلس ایران توسط نخست وزیر وقت، تحقیر می‌شد به میدان آمدند و جلوی آن کسی که ایرانیان را تحقیر کرده بود، گرفتند.
وی ادامه داد: آن روز مدعی بودند ایرانی‌ها حتی یک ابزار ساده هم نمی‌توانند بسازند. این را نخست وزیر آن زمان در مجلس ما گفت و خیلی‌ها تأیید کردند، اما امروزی که خاطره شهید نواب را گرامی می‌داریم، ایرانی‌ها نشان دادند که بیش از این‌چیزها خدا هوش و استعداد و توان به آنان عنایت کرده است.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه امروز کشور ایران می‌تواند ماهواره بسازد، گفت: امروز موشک‌های مختلف نقطه‌زن قدرتمند داریم و دانش ایرانی به جایی رسیده که در خیلی از عرصه‌های دانش جزء رده‌های اول دنیا هستیم. اینها همه به واسطه غیرتی که امثال شهید نواب صفوی داشته، به دست آمده است که خدا به مغز و هوش ایرانی‌ها کم نداده است. وی افزود: تنبلی‌ها و دنیاخواهی در آن زمان نمی‌گذاشت ایرانی‌ها رشد کنند. اما امروز این حرکت با خوبی و قدرت و با عظمت پیش می‌رود و به زودی نتیجه‌های بهتر و والاتر را شاهد خواهیم بود.
آیت الله دژکام در بخش دیگری از خطبه‌های نماز جمعه شیراز ضمن تبریک میلاد حضرت صدیقه کبری فاطمه زهرا(س) و تولد امام خمینی(ره) اظهار کرد: روز زن و روز گرامیداشت مقام مادر را تبریک می‌گویم. آنچه شایسته است در خدمت به شیعیان زهرای طاهره بتوانیم انجام دهیم، مایه سعادت است.
امام جمعه شیراز در خطبه‌ اول نمازجمعه نیز با بیان اینکه خدا در همه عالم حکومت می‌کند، گفت: خدا اطاعت از ولی امر را واجب کرده است؛ این اطاعت باعث می‌شود نظم و سامان در اجتماع ایجاد می‌شود و این سامان است که دشمن را ناامید می‌کند.
نماینده ولی فقیه در استان فارس اظهار کرد: امامت اهل بیت(ع) است که به جامعه اسلامی امنیت می‌بخشد و از تفرقه و دوگانگی 
جلوگیری می‌کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی