[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

فرش‌ها بر دار شدند ، روزنامه شیراز نوین

شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس با حضور جمعی از برترین بافندگان و تولیدکنندگان فرش دستباف کشور و مسئولان استان عصر روز یکشنبه در محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس شروع به کار کرد.  مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی فارس در حاشیه آیین روبان‌چینی و شروع فعالیت رسمی این نمایشگاه ضمن تبریک چهل و یکمین سالگرد شکوهمند پیروزی انقلاب اسلامی، گفت: فرش دستباف ایرانی به عنوان نماد اصالت، فرهنگ و هنر ایرانی در تمام دنیا شناخته‌ می‌شود و در توسعه اقتصادی کشور به لحاظ ایجاد اشتغال فراوان از اولین مراحل تولید تا ارائه به مصرف‌کننده و جایگاه مناسب در بازار صادرات کشور، اهمیت بسیار بالایی دارد.
سید محمود موسوی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه کمک به پیشرفت و معرفی هرچه بهتر این هنر صنعت اصیل و کهن ایرانی است و تلاش شده با ایجاد زمینه مناسب برای تبادل تجربیات، رفع موانع و مشکلات و ارتباط مستقیم تولید‌کنندگان و بازار مصرف، حمایت‌های عملی از کارآفرینی، تولید و صادرات این صنعت انجام پذیرد.
 موسوی افزود: این نمایشگاه در سالن حافظ به مساحت ۶۰۰۰ متر مربع و با حضور ۵۹ شرکت‌کننده از سراسر نقاط کشور از جمله فارس - تهران - آذربایجان شرقی - خراسان رضوی - یزد - قم- گلستان - اصفهان - چهارمحال و بختیاری - بوشهر - کرمان - سمنان -کهگیلویه و بویراحمد برگزار‌می‌گردد. مدیرعامل نمایشگاه بین‌المللی فارس از رشد ۲۰ درصدی استقبال مشارکت کنندگان از این نمایشگاه نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: انواع فرش دستباف، گلیم، گبه، جاجیم و تابلو فرش در این نمایشگاه ارائه‌ می‌گردد و ۴۷ درصد غرفه‌داران آن از بافندگان و تولیدکنندگان استان فارس‌ می‌باشند. موسوی همچنین گفت: هم‌زمان با این نمایشگاه از روز سه‌شنبه مورخ ۲۲ بهمن ۱۳۹8 دومین نمایشگاه شیلات، آبزیان، ماهی‌های تزئینی و صنایع وابسته با حضور حدود ۳۰ شرکت از سراسر نقاط کشور شروع به کار خواهد کرد و مشارکت کنندگان این بخش نیز به ارائه جدیدترین دستاوردها، خدمات و محصولات روز این صنعت می‌پردازند.  تمامی علاقه‌مندان، متخصصان و عموم مردم می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه‌ها‌ تا روز جمعه مورخ 25 بهمن ۱۳۹۸ همه روزه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به محل دایمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس مراجعه نمایند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی