[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس: فارس با بیشترین اثر در جشنواره منطقه‌ای تئاتر حاضر شد، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه با بیشترین تعداد اثر در جشنواره تئاتر منطقه‌ای فجر حاضریم و هفت اثر از استان فارس در مرحله نهایی اجرا دارند، گفت: این رویداد هنری فرصتی فراهم کرده تا بتوانیم تالارهای جشنواره را تجهیز کنیم.
به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی و روابط عمومی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس، حمیدرضا قانعی روز پنجشنبه در آیین گشایش بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور در شیراز با تبریک پاسداشت فرا رسیدن میلاد حضرت زهرا(س) برای همه مدعوین و به ویژه مادران و بانوانی که در این رویداد هنری حضور دارند، گفت: به بهانه اولین اجرای جشنواره دور هم جمع شده‌ایم تا رقابت اهالی هنرهای نمایشی را در آیین و محفلی صمیمی افتتاح کرده و امیدواریم باعث شود تا چند روزی که میهمانان هنرمند از ۸ استان کشور در شهر زیبای شیراز حضور دارند، با خرسندی و رضایت آغازگر راهی باشیم تا بتوانیم در مرحله نهایی جشنواره فجر کشوری نیز شاهد موفقیت‌ها، رشد و بالندگی پیش از پیش تئاتر و هنرمندان شهر و استان باشیم.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس با بیان اینکه مفتخریم که امسال با بیشترین تعداد اثر در جشنواره تئاتر فجر حاضریم و هفت اثر از استان فارس در مرحله نهایی اجرا دارند، افزود: امروز هم آغازگر جشنواره منطقه چهار کشور هستیم که میزبان استان‌های اصفهان، کرمان، قم، سیستان بلوچستان، بوشهر، مازندران و یزد هستیم و سعی کرده ایم از تمام ظرفیت زیرساختی هنر نمایشی استفاده کرده تا آثار در آنها به نمایش گذاشته شوند و در تماشاخانه‌های استاد لایق، استاد هودی، سالن سبز مجموعه هنرشهر آفتاب، حافظ و ابوریحان، علاقه‌مندان به دیدن اجرای هنرمندان تئاتر بیایند و از این کارهای هنری استفاده کنند.
قانعی با اشاره به اینکه در روز اختتامیه چهار اثر از این هشت استان به مرحله نهایی راه خواهند یافت، اظهار داشت: جشنواره منطقه ای فرصتی برای ما در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم کرده تا بتوانیم تالارهای جشنواره را تجهیز کنیم و امیدوارم تا این حداقل تلاش دست‌اندرکاران باعث رضایت هنرمندان باشد و بنا داریم تا از این دست رویدادها مکرر اجرا شود و باعث شود تا وضعیت زیرساختی، بیشتر از قبل فراهم شود. این مراسم با حضور اهالی هنرهای نمایشی، داوران، گروه‌های شرکت‌کننده و علاقه‌مندان تئاتر و به ویژه پیشکسوتان و بازیگران، سینما و تلویزیون از جمله استاد مهدی فقیه و نادر شهسواری برگزار شد.
برنامه اجراهای روز نخست/ پنجشنبه ۲۲ دی
در روز نخست همچنین نمایش‌ «فنجان در طوفان چای» به کارگردانی مرتضی مرتضوی‌راد از قم ساعت ۱۱ در تالار استاد لایق اجرا شد و نمایش «میشوسوزوکی» به کارگردانی پویا عطایی از اصفهان ساعت ۱۵ در تالار استاد هودی، نمایش «وقتی صدای سوت میاد سرت را بدزد» به کارگردانی علیرضا کاغذگران از یزد ساعت ۱۸ در تالار سبز مجموعه هنرشهر آفتاب و نمایش «صنم» به کارگردانی امیرارسلان مهدوی از مازندران ساعت ۲۲ در تالار استاد لایق اجرا شدند.
برنامه اجراهای روز دوم/ جمعه ۲۳ دی
روز جمعه ۲۳ دی‌ماه، تالار استاد هودی میزبان نمایش «تاکسیدرمی» به کارگردانی مهدی حشمتی از کرمان بود که این نمایش در ساعت ۱۰ صبح به روی صحنه رفت. همچنین نمایش «خواب‌هایم سراغ تو را می‌گیرند» به کارگردانی احسان جانمی از اصفهان ساعت ۱۵ در تالار استاد لایق، نمایش «آوازهای غمگنانه یک جغد در پیراهن سرخ شبی پنهان» به کارگردانی ابوالفضل بلغندر از قم ساعت ۱۷ در تالار حافظ، نمایش «گریه‌های باد و گات سینه» به کارگردانی حسین زارعی از بندر گناوه ساعت ۲۰ در تالار ابوریحان و نمایش «بازماندگان با مرگ نفس می‌کشند» به کارگردانی محمدمهدی درویشی از بافق یزد ساعت ۲۲ در تالار استاد لایق اجرا شدند.
برنامه اجراهای روز سوم/ شنبه ۲۴ دی
تالار ابوریحان در ساعت ۱۰روز شنبه ۲۴ دی‌ماه پذیرای نمایش «آن نیمروز طولانی زهرا» به کارگردانی ام‌البنین محمدی از کرمان جنوب خواهد بود. جلسه نقد و بررسی نیز در ساعت ۱۱:۱۵ روز شنبه در تالار ابوریحان برگزار می‌شود. همچنین نمایش «استرالیا» به کارگردانی محمد دهدشتی از بندر دیلم ساعت ۱۵ در تالار استاد لایق، نمایش«مرگ با سوراخ اضافه» به کارگردانی امیرحسین فلاحت از بابلسر ساعت ۱۷ در تالار استاد هودی، نمایش«گاومرد» به کارگردانی سعید کیخانی از زاهدان ساعت ۱۹ در تالار حافظ و نمایش «ساختمان رز» به کارگردانی علی صادقی از کرمان ساعت ۲۲ در تالار استاد لایق به روی صحنه می‌روند.
برنامه اجراهای روز چهارم و اختتامیه/ یکشنبه ۲۵ دی
در روز یکشنبه ۲۵ دی‌ماه نیز تالار استاد لایق در ساعت ۱۱ میزبان نمایش «مردمان مرد» از سیستان و بلوچستان خواهد بود. پس از آن جلسه نقد و بررسی در ساعت ۱۲:۳۰ در تالار استاد لایق برگزار می‌شود. بر این اساس، بیست و هفتمین جشنواره تئاتر فجر مناطق کشور از روز پنجشنبه ۲۲ دی‌ماه تا روز یکشنبه ۲۵ دی‌ماه به میزبانی شیراز برگزار می‌شود و گروه‏‌های نمایشی از استان‏‌های اصفهان، کرمان، قم، سیستان بلوچستان، بوشهر، مازندران و یزد در این جشنواره به رقابت می‌پردازند. گروه‌های شرکت‌کننده چهارشنبه ۲۱ دی‌ماه وارد شیراز شدند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی