[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

یک کرسی و ۲۰ داوطلب ، روزنامه شیراز نوین

۳۵۵ کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان فارس، ماراتن تبلیغاتی خود را از بامداد دیروز آغاز کردند.
به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز، فرصت تبلیغات نامزدهای انتخاباتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی هم‌زمان با سراسر کشور، از بامداد روز گذشته، پنجشنبه ۲۴ بهمن در استان فارس آغاز شد.
استان فارس و کلان‌شهر شیراز حال و هوای انتخاباتی به خود گرفته است
هواداران نامزد‌های یازدهمین دوره انتخابات مجلس، از نخستین دقایق آغاز تبلیغات، با افتتاح ستاد‌های تبلیغاتی و پخش بروشور و پوستر، مشغول تبلیغ داوطلب مورد علاقه خود شدند.
تلاش گروه‌ها و جریان‌های سیاسی استان نیز در خصوص معرفی نامزد‌های مدنظر خود جالب توجه است. برخی جریان‌ها با برگزاری نشست‌های خبری، نامزد‌های مورد حمایت خود را معرفی کردند.
رقابت 355 داوطلب‌در 15 حوزه انتخابی‌استان
به گفته حسن جوکار، رئیس هیئت نظارت بر انتخابات استان فارس، ۳۵۵ داوطلب مجلس یازدهم در ۱۵ حوزه انتخابی استان، برای کسب ۱۸ کرسی با هم رقابت می‌کنند.
وی افزود: داوطلبان در یک هفته فرصت تبلیغات، رعایت قانون تبلیغات را مدنظر داشته باشند و تخلف و جرمی را در این ایام انجام ندهند چرا که قطعاً با تخلفات احتمالی برخورد قانونی خواهد شد.
حجت‌الاسلام سید کاظم موسوی، رئیس کل دادگستری فارس هم از رسانه‌ها خواست اذهان عمومی را به سمت انتخاب شایسته و انتخابی که در پی حل مشکلات کشور است، سوق دهند.
وی بیان داشت: دشمنان نظام و انقلاب درصدد کمرنگ کردن انتخابات پیش رو هستند؛ اما با اتحاد مردم، تلاش و همکاری همه نهاد‌ها و دستگاه‌های مسئول برگزاری انتخابات و هدایت رهبر فرزانه انقلاب، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مدظله‌العالی) شاهد حضور و مشارکت حداکثری مردم در انتخابات پیش رو خواهیم بود.
حجت‌الاسلام موسوی اظهار کرد: نمایندگانی از استان وارد مجلس شوند که هم در تراز و شأن این استان و هم متخلص به طهارت اقتصادی محض و عالم و بصیر باشند. مردم به معنای واقعی، ۱۸ قاسم‌سلیمانی را از این استان راهی مجلس کنند.
پیش‌بینی ۶۸۲ شعبه اخذ رأی در شهرستان شیراز
محمدرضا امیری فرماندار شیراز نیز با بیان اینکه انتخابات شورا‌ها بارزترین جلوه مردم‌سالاری دینی است، گفت: تمام مراحل انتخابات امسال، به جز دریافت رأی و شمارش‌آرا، به صورت الکترونیکی برگزار می‌شود.
وی افزود: از ۶۸۲ شعبه اخذ رأی در شهرستان شیراز، ۶۲۷ شعبه ثابت و ۵۵ شعبه سیار است.
فرماندار شیراز با بیان اینکه شعب اخذ رأی با عوامل اجرایی ۵ تا ۷ نفره مدیریت می‌شود، تصریح کرد: حداقل ۲ نماینده فرماندار و ۳ تا ۶ نفر از ناظرین شورای نگهبان (بستگی به تراکم شعب) در آن محل حضور دارند.
توسط ٣۶ هیئت بازرسی در استان روند فضای انتخابات رصد و پایش‌می‌شود
عبدالرضا قاسم‌پور، رئیس هیئت بازرسی انتخابات فارس هم پیش‌تر گفته بود داوطلبان موظف‌اند براساس قانون اقدام به تبلبغات کنند. در حال‌حاضر نیز ٣۶ هیئت بازرسی در استان روند فضای انتخابات را رصد و پایش می‌کنند.
به گزارش فارس، در سراسر کشور هفت هزار و ۱۴۸ نامزد تأیید صلاحیت شده  که قرار است برای ۲۹۰ کرسی سبز بهارستان با یکدیگر رقابت کنند.
انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی و میان‌دوره‌ای پنجمین دوره مجلس خبرگان، به طور هم‌زمان در روز جمعه، دوم اسفند برگزار می‌شود.  مهلت تبلیغات نامزد‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی یک هفته است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی