[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۱۳
  • دوره جدید

ارتباط برجامی قطع نشده است، روزنامه شیراز نوین

وزیر خارجه گفت: به طور مستمر تبادل پیام با طرف آمریکایی وجود دارد و آخرین تبادل پیام ما در کمتر از ۷۲ ساعت گذشته بوده است‌.به گزارش ایسنا، حسین امیرعبداللهیان در حاشیه جلسه دیروز هیئت دولت درباره آخرین اخبار از مذاکرات احیای برجام، اظهار کرد: آمریکا ریاکارانه عمل می‌کند. به طور مستمر تبادل پیام با طرف آمریکایی انجام می‌شود. آخرین تبادل پیام ما در کمتر از ۷۲ ساعت گذشته بوده است‌.
وی ادامه داد: آمریکا از طریق برخی وزرای خارجه پیام داده و برای مذاکرات عجله دارند، اما ریاکارانه راب مالی در مصاحبه خود می‌گوید مذاکرات در اولویت ما نیست و اشاره می‌کند به تحریکاتی که می‌خواهند نسبت به کف خیابان و اغتشاش در ایران داشته باشند.
امیرعبداللهیان افزود: هدف آمریکا مشخص است. آنها می‌خواهند اعمال فشار کنند تا ما از خطوط قرمز خود عدول کنیم اما منافع ملی مردم برای ما مهم است و از آن تخطی نخواهیم کرد، اما برای عبور از تحریم‌ها در مسیر مذاکرات قویاً به کار خود ادامه خواهیم داد. امکان توافق برجام با همه ضعف و قوت خود در مذاکراتی که در ماه‌های گذشته انجام شده، وجود دارد، در صورتی که طرف‌های دیگر به تعهدات خود عمل کرده و برجام برای ما خوب کار کند، از این فرصت استفاده خواهیم کرد. ما برای مذاکره، مذاکره نکرده ایم؛ بلکه برای نتیجه مذاکره کرده ایم. به راب مالی و مقامات آمریکایی توصیه می‌کنم دست از ریاکاری بردارند.
وزیر خارجه همچنین درباره نشست فوق العاده شورای حقوق بشر سازمان ملل، گفت: ما پیام‌های لازم را به طرف‌های اروپایی داده ایم و با برخی وزرای خارجی اروپایی از جمله جوزپ بورل، مسئول عالی سیاست خارجی اروپا صحبت کرده‌ایم که اگر این مسیر غیرسازنده را متوقف نکنند، با پاسخ متقابل اما مؤثر ما مواجه خواهند شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی