[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۳
  • دوره جدید

فقط ۵ امتیاز از ۲۴ امتیاز ممکن!، روزنامه شیراز نوین

هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در حالی به اتمام رسید که سه نماینده ایران تن به شکست دادند و پرسپولیس نیز در حالی که انتظار می‌رفت به برتری برسد، تنها یک امتیاز کسب کرد.
دیدارهای هفته دوم لیگ قهرمانان ۲۰۲۰ باشگاه‌ها در ناحیه غرب آسیا روزهای دوشنبه و سه‌شنبه هفته جاری در چهار گروه برگزار شد که نتایج خوبی را برای نمایندگان فوتبال ایران به همراه نداشت.
استقلال که در گروه اول این رقابت‌ها حضور دارد، پس از تساوی در هفته نخست این مسابقات مقابل الشرطه عراق به مصاف الاهلی عربستان در کشور کویت رفت که با شکست دو بر یک شاگردان فرهاد مجیدی همراه بود.
دیداری که استقلالی‌ها می‌توانستند با حداقل یک امتیاز از زمین مسابقه خارج شوند؛ اما پنالتی وریا غفوری در نیمه اول را دروازه‌بان الاهلی دفع کرد تا آبی‌پوشان با توجه به اشتباه داور مسابقه که گل سالم ارسلان مطهری را در دقیقه ۸۸ به اشتباه آفساید اعلام کرد، تن به شکست دو بر یک دهند تا شرایط پیچیده‌ای در جدول مسابقات در پایان هفته دوم پیدا کنند.
شهرخودرو نیز که نخستین دیدار مرحله گروهی خود را با باخت دو بر صفر مقابل الهلال عربستان پشت سر گذاشته بود، در گروه B میهمان پاختاکور ازبکستان بود. نمایش ضعیف شاگردان مجتبی سرآسیابی سبب شد این تیم مقابل نماینده ازبکستان نیز تن به شکست سنگین سه بر صفر بدهد تا امید خود را در اولین حضور نماینده مشهد در لیگ قهرمانان آسیا کمرنگ‌تر از قبل کند. تیمی ‌که به نظر می‌رسد توان مبارزه در مسابقات آسیایی را ندارد و به راحتی تن به شکست می‌دهد.
پرسپولیس در گروه C لیگ قهرمانان آسیا تنها نماینده ایران در هفته دوم بود که توانست امتیاز به دست آورد.
شاگردان یحیی گل‌محمدی پس از شکست دو بر صفر مقابل الدحیل، بازی تهاجمی ‌مقابل شارجه امارات انجام دادند؛ اما اشتباهات خط دفاعی سرخ‌ها در نیمه اول و بازی احساسی این تیم در نیمه دوم مانع کسب سه امتیاز شد تا سرخ‌ها تن به تساوی دو - دو مقابل حریف اماراتی خود بدهند.
تیم فوتبال سپاهان نیز در گروه چهارم این مسابقات نتوانست درخشش خود در هفته اول مقابل العین را این بار پیش روی شاگردان ژاوی در السد قطر تکرار کند. شاگردان امیر قلعه‌نویی که بازی کم‌اشتباهی را مقابل العین داشتند تا با چهار گل در هفته نخست برای تیم‌های باشگاهی آسیا خط و نشان بکشند، در بازی دوم مقابل السد حرفی برای گفتن نداشتند و شاگردان ژاوی هر بار در نیمه دوم این بازی اراده کردند توانستند به راحتی به گل برسند و شکست تلخ سپاهان را با سه گل رقم بزنند.
هفته دوم در حالی برای باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا با تلخی به اتمام رسید که تنها اندوخته چهار نماینده ایران، یک امتیاز از ۱۲ امتیاز ممکن بود.
با پایان یافتن هفته دوم لیگ قهرمانان آسیا در غرب قاره کهن، جمعاً ۱۶ تیم به میدان رفتند و ۳۲ بازی در منطقه غرب برگزار شد. عربستان، ایران و امارات با داشتن ۴ سهمیه بیشترین سهم را در غرب آسیا دارند. قطر با ۲ نماینده، عراق و ازبکستان هم هر کدام با یک نماینده دیگر سهمیه‌های غرب آسیا را تشکیل می‌دهند.
عربستانی‌ها در مجموع ۲۰ امتیاز به دست آورده‌اند و از این نظر از سایر کشورها پیش هستند. پس از عربستان قطری‌ها با دو تیمی ‌که در مسابقات دارند، ۷ امتیاز کسب کرده‌اند تا با فاصله زیاد بعد از تیم‌های عربستانی، در رده دوم قرار بگیرند.
تنها نماینده ازبکستان با کسب ۶ امتیاز باعث شده تا کشور ازبکستان بعد از عربستان و قطر با همین یک نماینده، بیشترین امتیاز را به دست آورده باشد.
اماراتی‌ها و ایرانی‌ها عملکردی شبیه به هم دارند. هر دو کشور ۴ نماینده در این مسابقات دارند و نماینده‌های آنها در مجموع ۵ امتیاز به دست آورده‌اند. کمترین امتیاز هم به کشور عراق تعلق دارد که تنها نماینده این تیم یک امتیاز به دست آورده تا عراق کم‌امتیازترین تیم مسابقات باشد.
از نظر نسبت امتیازگیری، پاختاکور تنها نماینده ازبکستان با کسب ۶ امتیاز از دو بازی و کسب ۱۰۰درصد امتیازات، این کشور را در صدر قرار داده است. این تیم به طور متوسط ۳ امتیاز از هر بازی گرفته است.
پس از ازبکستان، عربستانی‌ها با میانگین ۲/۵ امتیاز از هر بازی در رده بعدی قرار می‌گیرند و قطری‌ها با میانگین ۱/۷۵ امتیاز از هر بازی سومین کشور برتر در غرب آسیا هستند.
ایران و امارات با میانگین ۰/۶۲۵ امتیاز از هر بازی در رده‌های بعدی قرار دارند و عراق هم با میانگین ۰/۵ امتیاز به ازای هر بازی، ضعیف‌ترین عملکرد را دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی