[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۶
  • دوره جدید

انهدام باند فیشینگ ۵میلیاردی در شیراز، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی و دستگیری باند 7 نفره که از طریق فیشینگ اقدام به برداشت غیرمجاز‌ 5 میلیارد ریال از حساب‌های بانکی قربانیان کرده بودند، خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «حشمت سلیمانی» در نشست خبری با اصحاب رسانه، اظهار داشت: در پی مراجعه حضوری چند شهروند به این پلیس و طرح شکایت با موضوع برداشت غیرمجاز، موضوع در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات صورت گرفته مشخص شد متهمان با موضوعات مختلف از قبیل افزایش فالوور و ممبر، ثبت‌نام یارانه و سهام عدالت و ... افراد را به درگاه‌های بانکی جعلی (فیشینگ) هدایت و قربانیان بدون توجه به جعلی بودن صفحه اقدام به وارد کردن اطلاعات بانکی خود می‌کردند و پس از گذشت چند ساعت به صورت غیرمجاز برداشت‌هایی از حساب آنها صورت می‌گرفت.
سرهنگ «سلیمانی» افزود: با اقدامات فنی و تخصصی متهمان شناسایی و ضمن هماهنگی با مقام قضایی تیمی از کارشناسان این پلیس به مخفیگاه آنان مراجعه و طی چند عملیات ضربتی، هر 7 نفر کلاهبردار که یکی از آنان نیز زن بود را دستگیر کردند. 
این مقام انتظامی بیان داشت: متهمان ابتدا منکر عمل مجرمانه خود شدند که پس از مواجهه ‌با مستندات و ادله‌های دیجیتال پلیس، به بزه ارتکابی اعتراف و بیان داشتند که 5 میلیارد ریال از حساب‌های بانکی مالباختگان به صورت غیر مجاز برداشت کرده‌اند.
سرهنگ «سلیمانی» با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تا کنون جرایم فضای مجازی 50 درصد افزایش داشته است، گفت: میزان کشفیات این جرایم 30 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه 80 درصد جرایم صورت گرفته در فضای اینترنتی در استان فارس به برداشت غیرمجاز از حساب کاربران و کلاهبرداری اینترنتی اختصاص یافته است، خاطر نشان کرد: کاربران دقت کنند آدرس‌های درگاه‌های بانکی با پروتکل https و نمادshaparak.ir شروع می‌شود و شهروندان باید دقت داشته‌باشند که در استفاده از صفحات پرداخت بانکی از صفحه کلید مجازی استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی