[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۵
  • دوره جدید

پرو پوشاک ممنوع می‌شود ، روزنامه شیراز نوین

خبرگزاری شبستان: در شرایطی که بیماری کرونا، شایع شده است، پیشگیری از انتشار آن در اصناف مختلف از اهمیت بسزایی برخوردار‌می‌شود و همین امر نگرانی‌هایی که زیاد هم دور از ذهن نیستند را در جامعه ایجاد کرده است. رئیس اتاق اصناف فارس با اشاره به رعایت اصول بهداشتی پیشگیرانه برای مقابله با کرونا‌ می‌گوید: رعایت اصول بهداشتی، شامل استفاده از کارت بانکی تا بهداشت فردی و محیط کار، همگی به اصناف مختلف با توجه به نوع فعالیت آنها ابلاغ شده است.
«سید محمود هاشمی» ادامه‌می‌دهد: شهروندان و مراجعان به اصناف مختلف نیز باید بیش از پیش، بهداشت فردی را رعایت کنند، دست ندهند و از وسایل بهداشتی در محیط‌های شلوغ و پُر رفت و آمد استفاده کنند. وی اضافه ‌می‌کند: خوشبختانه، امروز بسیاری از مردم به توصیه‌های وزارت بهداشت برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا، عمل‌ می‌کنند که بی‌شک در کنترل بیماری مؤثر خواهد بود.
در میان گفتگو با رئیس اتاق اصناف فارس، درباره اعمال قانون منع پرو کردن پوشاک نیز، پرسش خود را مطرح‌ می‌کنیم که گویا هنوز در این زمینه تصمیم و ابلاغی به فعالان این صنف صورت نگرفته است و برای بررسی بیشتر موضوع با رئیس صنف فروشندگان پوشاک شیراز، تماس ‌می‌گیریم،‌ وی با اشاره به حساسیت فعالان این صنف برای رعایت موارد بهداشتی، عنوان‌ می‌کند: صنف پوشاک از تمیزترین مشاغل است که اغلب فروشندگان به پاکیزگی و رعایت نکات بهداشتی در محل کار خود توجه ویژه دارند.
«خدابخش رضایی» ادامه‌می‌دهد: در این صنف با هدف ارتقاء ابعاد بهداشتی و فرهنگی، مراکز فروش البسه دست دوم نیز تعطیل شده است زیرا کمبود پوشاک نداریم و هموطنان خود را شایسته استفاده از لباس دست دوم کشورهای دیگر نمی‌دانیم. اینکه ویروس‌کرونا می‌تواند اجسام سخت مانند سطوح را هدف قرار دهد و از 2 ساعت تا 9 روز باقی بماند با محلول آب و وایتکس، قابل ضد‌عفونی کردن است اما برای از بین بردن ویروسی که سطوح جاذب، مانند پوشاک را هدف قرار داده است به شستشو نیاز است. پزشکان به افرادی که این روزها در مراکز شلوغ، بیمارستانی و یا مراکزی که احتمال انتقال ویروس وجود دارد، توصیه ‌می‌کنند که البسه رویی را بیرون از خانه در کیسه پلاستیکی گذاشته و در محل مناسب با مواد شوینده مورد شستشو قرار دهند تا برای استفاده مجدد، خطری نداشته‌باشد. رئیس صنف فروشندگان شیراز ادامه‌ می‌دهد: به دلیل انتشار کرونا، بسیاری از صنوف در آستانه سال نو مشتری چندانی ندارند که صنف پوشک هم از این قاعده مستثنی نیست. حالا که با ویروسی مواجه هستیم که برای انتشار، ممکن است از هر راهی سلامت افراد جامعه را به مخاطره بیندازد با یک عزم گسترده و هماهنگی بین بخشی‌می‌توانیم، انتشار کرونا را کنترل کنیم و همگی دست در دست هم برای پیشگیری از ابتلاء به آن همکاری داشته‌باشیم. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی