[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۷۹
  • دوره جدید

گروه‌های جهادی در خط مقدم مبارزه با کرونا، روزنامه شیراز نوین

ایسنا- هم‌زمان با شیوع کروناویروس در استان فارس و شیراز، گروه‌های جهادی با استقبال داوطلبان بسیجی، در خط مقدم جبهه مبارزه با این ویروس و خدمت‌رسانی به مردم فعال شده‌اند.
مسئول بسیج سازندگی سپاه ناحیه محمدرسول الله (ص) شیراز جمعه 16 اسفند با اشاره به استقبال بسیار بالای بسیجیان برای حضور در گروه‌های جهادی مبارزه با کروناویروس، گفت: بسیج سازندگی این ناحیه در شمال غرب شیراز، حداقل 30 گروه جهادی را برای کمک به محرومان و نیازمندان ایجاد کرده است.
فرزاد محمدی با اشاره به اقدامات شاخص این گروه‌ها در جریان سیل شیراز، افزود: در بحث سیل چه سیل ابتدای سال در سراسر کشور و چه سیل سیستان و بلوچستان مشارکت گسترده‌ای‌ داشته‌ایم و تلاش کرده‌ایم بیش از حد توان در امور مختلف امدادرسان مردم باشیم. او گفت: برای مثال در سیل سیستان بالغ بر 300 میلیون کمک‌های غیرنقدی و نقدی توسط گروه‌های جهادی این ناحیه انجام شده، همچنین اعزام تیم پزشکی، کلنگ‌زنی، ساخت یک مدرسه و توزیع بسته‌های معیشتی از دیگر فعالیت‌های بسیج سازندگی ناحیه محمدرسول الله (ص) در مناطق سیل‌زده بوده است. محمدی در خصوص سایر فعالیت‌های بسیج سازندگی سپاه ناحیه حضرت محمد‌رسول الله (ص) در شمال غرب شیراز نیز گفت: در مجموع بسیج سازندگی سپاه ناحیه حضرت محمد رسول الله (ص) در شمال غرب شیراز برای کمک به محرومان و نیازمندان اقدمات قابل توجه‌ای‌ انجام داده از جمله مرمت بیش از 30 منزل محرومان، اهدا جهیزیه به 17 نوعروس، وصل انشعابات منازل محرومان ، اهدا بیش از دو هزار بسته معیشتی، راه‌اندازی 29 صندوق قرض‌الحسنه مردم یار و مردم دار و ایجاد 6 کارگاه اشتغال‌زایی و موارد بسیار دیگر نموده است. وی از همکاری گسترده سپاه ناحیه حضرت محمد رسول الله (ص) برای مقابله با شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: اکنون گروه‌های جهادی این ناحیه در شمال غرب شیراز اقدام به گندزدایی و ضد عفونی کردن ۲۵۰۰ واحد مسکن مهر  و توزیع هزار ماسک بهداشتی در شهر صدرا، ضدعفونی معابر، دستگاه‌های خود پرداز و سایر اماکن عمومی کرده‌اند. محمدی تأکید کرد که گروه‌های جهادی تمام تلاش خود را برای اقدامات هماهنگ با مجموعه‌های بهداشتی و هم افزایی با دیگر بخش‌های فعال در حوزه مقابله با کروناویروس، معطوف کرده‌اند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی