[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۵
  • دوره جدید

عشایر از کوچ زودهنگام پرهیز کنند، روزنامه شیراز نوین


به گزارش ایسنا فارس، مدیرکل امور عشایر فارس تأکید کرد: خانوارهای عشایری برای پیشگیری از ابتلا به بیماری کووید۱۹ همه تمهیدات لازم را در نظر بگیرند و از کوچ بهاره خارج از تقویم به شهرستان‌ها و مناطق ییلاقی خودداری کنند. روح‌الله بهرامی‌ در جمع خبرنگاران گفت: اگرچه تاکنون هیچ موردی از بیماری کووید19 در خانوارهای عشایری استان گزارش نشده است؛ اما با توجه به شرایط مساعد هوا و وجود علوفه در مراتع قشلاقی، عشایر در آن مناطق بمانند. 
او افزود: با توجه به سرد بودن هوا و شیوع بیماری کووید 19 در شهرستان‌های ییلاقی، تقویم کوچ بهاره یک ماه به تأخیر افتاده است؛ لذا عشایر با همکاری در این زمینه ضمن پرهیز از آغاز کوچ بهاره، با اداره کل امور عشایر فارس و دانشگاه علوم پزشکی استان همکاری لازم را داشته باشند و تا بهتر شدن شرایط پیشرو از کوچ پرهیز کنند. 
مدیرکل امور عشایر فارس بیان کرد: با توجه به اینکه هشدارها و آموزش‌های لازم در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا توسط شبکه بهداشت و ادارات امور عشایر شهرستان‌ها  به خانوارهای عشایری ارائه شده است، از عشایران عزیز استان می‌خواهیم با بروز کوچکترین مشکل و مشاهده موارد مشکوک، به نزدیک‌ترین مرکز بهداشتی مستقر در حوزه خود مراجعه کنند. 
بهرامی ‌گفت: میادین دام و کارخانه خوراک دام و شرکت تعاونی‌های عشایری نیز با کمک مرکز بهداشت و درمان و ادارات امور عشایر شهرستان به صورت روزانه ضد عفونی و گندزدایی می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی