[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۲
  • دوره جدید

سختگیری‌ها در فارس تشدید می‌شود، روزنامه شیراز نوین

راستین آنلاین: استاندار فارس گفت: مردم با مشکلات اقتصادی روبرو هستند و این سختی‌ها باید با همدلی و همراهی بخش‌های مختلف جامعه کاهش یابد. عنایت‌الله رحیمی ‌در دیدار تشکیلات عالی کارفرمایی استان، با بیان این که بخشی از مشکلات اقتصادی ناشی از تحریم‌های ظالمانه و بخشی دیگر در اثر شیوع ویروس کرونا ایجاد شده است، اظهار داشت: بخشی از همراهی برای کاهش مشکلات به صورت اخلاقی و انسانی است که باید توسط آحاد مردم رعایت شود و بخشی دیگر، بر اساس قانون و ضوابط است که دست‌اندرکاران به جد پیگیری خواهند کرد. نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه دولت خود را در برابر مسائل و مشکلات مردم مسئول می‌داند، ادامه داد: خوشبختانه رئیس جمهور محترم و هیئت دولت در جلسات خود تصمیمات خوبی اتخاذ کرده‌اند که در تسهیل زندگی مردم مؤثر خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه فعالیت‌های اقتصادی غیراضطراری باید تعطیل شوند، افزود: فعالیت‌هایی که تعطیلی یا کاهش فعالیت آن‌ها خطری را برای جامعه به دنبال ندارد، باید تعطیل شوند یا میزان فعالیت خود را کاهش دهند. در این زمینه لازم است دستگاه‌های اجرایی، اصناف و مجامع تخصصی پیشنهادات کارشناسانه خود را به منظور تصمیم گیری ارائه دهند.
استاندار فارس تصریح کرد: باید ضریب سلامتی و ایمنی کارکنان در مشاغلی که بنا به ضرورت باید فعال باشند، افزایش یابد تا شاهد عدم اشاعه ویروس کرونا در مراکز تولیدی، صنعتی و اصناف باشیم.
دکتر رحیمی ‌با بیان این که شرکت‌های خدماتی مانند آب، برق، گاز و مخابرات با دستور دولت مکلف شده‌اند به فعالان اقتصادی برای پرداخت مطالبات مهلت دهند، اظهار داشت: امور مالیاتی نیز با تمدید مهلت برخورداری از معافیت جرایم و تعویق آن‌ها تا خرداد 99 موافقت خواهد کرد. نماینده عالی دولت در استان فارس با اشاره به اینکه وصول چک‌های سررسید شده توسط بانک‌ها تمدید می‌شود، گفت: تمدید اعتبار دفترچه‌های تأمین اجتماعی و توقف بازرسی تأبید اشتغال در کارگاه‌ها نیز تا پایان فروردین ماه از دیگر تسهیلاتی است که دولت به منظور حمایت از کسب و کارها در شرایط فعلی در نظر گرفته است. وی با بیان اینکه مهلت تعویض دفترچه‌های اسناد مالکیتی به سال 99 منتقل شده و مهلت محاسبه عوارض شهرداری تا پایان اردیبهشت 99 تمدید شده است، ادامه داد: ارائه خدمات الکترونیکی توسط اداره کار و تأمین اجتماعی و پرداخت بیمه بیکاری به کارگرانی که به هر دلیل در روزهای اخیر از کار بیکار شده‌اند و کارشان به حالت تعلیق درمی‌آید، از دیگر تمهیداتی است که به منظور کاهش مشکلات اقتصادی مردم اندیشیده شده است. استاندار فارس همچنین افزود: تعویق سررسید اقساط بانک‌ها و پرداخت تسهیلات به فعالان اقتصادی بر اساس ضوابط و مقررات، از دیگر تدابیری است که در روزهای اخیر در راستای تسهیل در زندگی مردم در نظر گرفته شده است. رحیمی‌ با تقدیر از اصناف و مجموعه‌هایی که مانند هتل‌ها، مهمان‌پذیرها، هتل‌آپارتمان‌ها، مدارس و مهدکودک‌ها، خودشان در زمینه تعطیلی و کاهش فعالیت‌های مجموعه‌های تحت پوشش خود پیش‌قدم شده‌اند، گفت: تأکید داریم که همه فعالیت‌ها باید به حداقل ممکن کاهش یابد و حفظ سلامتی و جان مردم باید بر رونق اقتصادی و کسب درآمد ارجحیت داده شود. نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه به منظور صیانت از سلامتی جامعه در روزهای آینده سخت‌گیری شدیدی اعمال خواهد شد و در صورت ضرورت با شدت عمل برخورد خواهیم کرد، اظهار داشت: اعلام کرده‌ایم که فارس پذیرای مسافران نیست و هیچ گونه محل اقامت و خدماتی را به مسافران ارائه نخواهیم داد و بر اجرای آن مصر هستیم و نیروی انتظامی ‌بر این موضوع نظارت لازم و در صورت نیاز برخورد قاطع باید داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی