[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

۵ هزار مسافر وارد شیراز شده‌اند ، روزنامه شیراز نوین

شهردار شیراز در تشریح نامه مشترک با رئیس شورای شهر به وزیر راه گفت: این نامه در راستای توقف انتقال مسافر به شیراز و تکمیل زنجیره اقدامات پیشگیرانه درخصوص شیوع ویروس کرونا ارسال شده است، بدین دلیل که طی یک هفته گذشته بالغ بر ۵ هزار مسافر وارد شیراز شده‌اند و ضروری است که این امر متوقف شود.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، مهندس اسکندرپور در صحن علنی شورای اسلامی‌ شهر گفت: با توجه به ورد مسافران به شیراز از مراجع ذی‌صلاح می‌خواهم بر روند اجاره خانه‌های مبله نظارت بیشتری کنند تا اقدامات شهرداری درخصوص پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بی‌اثر نباشد.
وی ضمن تشکر از همراهی رئیس و اعضای شورای شهر افزود: از ابتدای شیوع کرونا در ایران، شهرداری شیراز برنامه‌ریزی منسجم و عملیاتی برای پیشگیری از شیوع این ویروس داشت.
شهردار شیراز توقف خدمات‌رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی ‌را یک اقدام صحیح و به‌موقع برای جلوگیری از شیوع هرچه بیشتر ویروس کرونا دانست و گفت: طی یک هفته گذشته با افزایش سرفاصله متروها و کاهش تدریجی خدمت‌رسانی اتوبوس‌رانی اقدام به توقف ناوگان حمل و نقل عمومی ‌بدون کمترین تنش کردیم.
وی با اشاره به جلسه ویدیوکنفرانسی معاون عمرانی وزارت کشور با معاونان فنی و عمرانی کلانشهرها اضافه کرد: در این جلسه تجربه شیراز در زمینه توقف خدمت‌رسانی ناوگان حمل و نقل عمومی ‌به سایر شهرهای درگیر ویروس کرونا همچون اصفهان، تهران، مشهد و رشت ارائه شد.
مهندس اسکندرپور با اشاره به سایر اقدامات شهرداری شیراز درخصوص کاهش حضور شهروندان و پرسنل در سطح شهر افزود: علاوه بر اقدامات مهم پیشین همچون ضدعفونی کردن معابر، طی روزهای گذشته تعطیلی و خاموشی نورپردازی بوستان‌های سطح شهر، تعطیلی پروژه‌های عمرانی مناطق، کاهش نیروی انسانی ستادی شهرداری شیراز از هشت هزار نفر به دو هزار نفر و به حداقل رسیدن پرسنل شهرداری از امروز را انجام داده است.
شهردار شیراز همچنین در این جلسه از مدیران و کارکنان مجموعه شهرداری که طی هفته‌های اخیر تا پاسی از شب در سطح شهر به منظور ضدعفونی معابر حضور داشتند، تشکر کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی