[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

چهارشنبه‌سوری خطری برای گسترش کروناست، روزنامه شیراز نوین

ایرنا-معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز گفت: هرگونه تجمعی به ویژه تجمع در جمعه آخرسال و چهارشنبه‌سوری، یک خطر بسیار جدی برای شیوع و انتشار ویروس کروناست.
علی عسکر جمشیدی، در حاشیه نشست ستاد پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا شهرستان شیراز، ضمن تقدیر از کادر پزشکی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی این شهر، افزود: این فرمانداری مخالف برگزاری جشن‌های سنتی و هر برنامه‌ای که باعث ایجاد شور و نشاط اجتماعی در چارچوب قانون شود، نیست و از چنین برنامه‌هایی نیز حمایت می‌کند؛ اما همان‌گونه که بارها توسط دانشگاه علوم پزشکی تأکید شده است، هر گونه تجمعی در شرایط موجود خطرساز است و امنیت سلامت جسمی‌شهروندان را شدیداً با خطر مواجه می‌کند.
وی بیان کرد: با توجه به موارد یاد شده، تجمع جمعه آخر سال و چهارشنبه‌سوری، یک خطر بسیار جدی برای فراگیرشدن ویروس کروناست.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرمانداری شهرستان شیراز ادامه داد: هماهنگی‌های لازم از سوی دستگاه‌های ذی‌ربط از جمله انتظامی، اجرایی و خدمات رسان در این شهرستان، برای پشت سر گذاشتن چهارشنبه سوری بی‌خطر برای اهالی شیراز اندیشیده شده است.
جمشیدی، با قدردانی از شهروندان شیرازی که رعایت مسائل بهداشتی برای شکست بیماری کرونا را از اولویت‌های مهم خود قرار داده‌اند، اظهار داشت: آتش نشانی، اورژانس و بیمارستان‌ها به همراه دستگاه‌های انتظامی ‌و قضایی برای پیشگیری از خطرات احتمالی و حفظ سلامت جانی و مالی شهروندان در آماده باش کامل به سر می‌برند و اطمینان داریم مردم نیز شرکت در تجمع مراسم چهارشنبه‌سوری را یک خطر بالقوه برای شیوع ویروس کرونا در بین اعضای خانواده و عزیزان خود می‌دانند و ما را در ادامه مسیر پیشگیری و مقابله با این بیماری با ایجاد پویش‌های مردمی ‌(در خانه می‌مانم) همراهی خواهند کرد.
او گفت: نه تنها عدم شرکت در تجمع برگزاری چهارشنبه‌سوری امسال، بلکه فرصت برای دید و بازدید نوروزی از بستگان و عمل به این سنت حسنه ایرانی، اسلامی ‌و حتی مسافرت‌های غیرضروری و تفریحی، بعد از مهار و شکست ویروس کرونا وجود دارد.
جمشیدی بیان داشت: انتظار داریم شهروندان عدم ترددهای غیرضروری در سطح شهر را در کنار رعایت نکات بهداشتی جدی‌تر از قبل مدنظر داشته باشند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی