[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۶
  • دوره جدید

پاسخگویی‌های غیرحضوری تقویت شود ، روزنامه شیراز نوین

رئیس کل دادگستری استان فارس با هدف بررسی روند خدمت‌رسانی قضایی و تقویت پاسخگویی‌های غیرحضوری به مردم در روزهای پایان سال، به صورت سرزده و بدون اعلام قبلی از مجتمع دادگاه‌های حقوقی شیراز بازدید کرد.
 حجت‌الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی در این بازدید با تقدیر از مردم که با به حداقل رساندن مراجعات خود به مراجع قضایی همکاری مناسبی را در تأمین سلامت شهروندان و کارکنان دستگاه قضایی داشتند، گفت: در این شرایط ویژه باید پاسخگویی به ارباب رجوع در چارچوب‌های پیش بینی شده به صورت تلفنی و با بهره‌گیری از امکانات الکترونیکی با جدیت دنبال شود.
نماینده عالی قوه قضاییه در استان فارس با بیان اینکه خدمات غیرحضوری و الکترونیکی دادگستری استان فارس این امکان را فراهم ساخته است که مراجعان از منازل خود روند پرونده را پیگیری نمایند، گفت: تلاش کرده‌ایم در همین ایام سامانه جدید تلفن همراه USSD دادگستری را نیز افتتاح و زمینه استفاده مراجعان و اطلاع‌رسانی‌های غیرحضوری را تقویت نماییم.
وی ضمن تأکید بر استمرار خدمت به مراجعان با رعایت کامل نکات بهداشتی توسط کارکنان مجموعه گفت: محدویت‌های ایجاد شده مبنی بر عدم ورود افراد غیرمرتبط با پرونده‌ها به مجتمع‌های قضایی در راستای حفظ سلامت مراجعان و کارکنان مجموعه و اجرای دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر پرهیز از ایجاد تجمعات است و این امر به معنای توقف خدمت‌رسانی قضایی نیست؛ چرا که اجرای عدالت تعطیلی ندارد.
وی خاطرنشان کرد: دستگاه قضایی و مجموعه دادگستری استان هر سال در همه ایام حتی روزهای تعطیل با در نظر گرفتن نیروهای کشیک بر پیگیری امور تأکید داشته و امسال نیز در ایام تعطیلات پایان سال همین روند البته با در نظر گرفتن تمهیدات و رعایت توصیه‌های بهداشتی ادامه خواهد داشت.
وی در ادامه تلاش همکاران قضایی و اداری که در شرایط حساس فعلی با اقدام جهادگونه خویش به پرونده‌ها رسیدگی می نمایند را ستود و ضمن  قدردانی بیان داشت: همان‌گونه که کادر تلاشگر درمان در سراسر کشور با همت مثال‌زدنی وظایف ذاتی خویش را انجام می‌دهند، ما نیز سنگر تأمین امنیت و اجرای عدالت را حفظ خواهیم کرد.
وی در پایان مجدداً از مراجعان به مجموعه قضایی خواست از مراجعات غیرضروری پرهیز و تنها در صورتی ابلاغ اوقات رسیدگی با رعایت موازین بهداشتی به مجتمع‌های قضایی مراجعه کنند و تلاش نمایند سایر پیگیری‌های غیرضروری خود را به زمان دیگری موکول یا از طریق تلفن یا استفاده از سامانه‌های الکترونیکی دنبال نمایند. گفتنی است رئیس کل دادگستری استان فارس طی این بازدید سرزده از بخش‌های مختلف دادگاه‌های حقوقی استان بازدید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی