[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

وضعیت وخیم ۲۷ کرونایی در بخش‌های ICU ، روزنامه شیراز نوین

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز آخرین وضعیت ویروس کرونا در استان فارس را از ابتدای شیوع تا روز یکشنبه بیست و پنجم دی ۱۴۰۱، اعلام کرد. به گزارش شیرازنوین، ابوذر پاریزی گفت: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دومیلیون و ۲۶۱هزار و ۹۶۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۶۲هزار و ۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.
او افزود: از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک‌میلیون و ۸۳۲هزار و ۷۲۹ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۳هزار و ۲۶۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده است؛ همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۲۹هزار و ۲۳۸ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۸هزار و ۷۶۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.
به گفته این مسئول، با بستری ۲۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۱۷۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۲۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU مراقبت‌های ویژه درمانی 
دریافت می‌کنند.
مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوت ناشی از کووید ۱۹ در فارس گزارش نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت‌هزار و ۱۷۱ نفر است.
همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، ۶۵۳هزار و ۸۱۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته‌اند که از بیمارستان‌ها ترخیص یا از ایزوله خانگی خارج شده‌‌اند.
در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت‌میلیون و ۲۸۷هزار و ۶۹۸ دوز رسیده که از این تعداد سه‌میلیون و ۴۳۴هزار و ۸۹۹ دوز نوبت اول، سه‌میلیون و ۱۴۲هزار و ۱۰ دوز نوبت دوم، یک‌میلیون و ۵۷۵هزار و ۷۶۷ دوز نوبت سوم و ۱۳۵هزار و ۲۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی