[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۴
  • دوره جدید

مشاغل خانگی در صدر توجهات باشد ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان مرودشت خواستار مشارکت جدی بانک‌ها در پرداخت وام‌های مشاغل خانگی شد و گفت: در صورت جذب اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان، می‌توان اعتبارات بیشتری گرفت. هنوز در بسیاری از بانک‌ها حتی ۵۰ درصد این اعتبارات نیز پرداخت نشده و این موضوع باعث نارضایتی مردم است.
بهرام آل سعدی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۲هزار و ۵۷۶ شغل جدید در سطح این شهرستان ایجاد شده است. تعهد اشتغال پیش‌بینی شده برای سال ۱۴۰۱ شهرستان مرودشت ۳هزار و ۲۹۰ شغل است که تاکنون برای ۲هزار و ۵۷۶ نفر اشتغال ایجاد و در سامانه رصد که به همین منظور ایجاد شده نیز ثبت شده است.
وی ادامه داد: طبق گزارشی که روز ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۱ از سامانه رصد گرفته شده، مشخص است که بسیاری از ارگان‌ها و دستگاه‌های اجرایی شهرستان توانسته اند تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ را تاکنون به صورت کامل و حتی بیشتر محقق کنند و اداراتی مانند جهاد کشاورزی، صنعت، معدن، تجارت و کمیته امداد امام خمینی(ره) که تعهد اشتغال آن‌ها بیش از سایر ادارات است نیز توانسته‌اند بیش از ۵۰ درصد از تعهد اشتغال امسال را 
محقق کنند.
آل سعدی در خصوص اعتبارات مشاغل خانگی نیز گفت: در صورت جذب اعتبارات تخصیص یافته به شهرستان و ثبت آن در سامانه سامان‌دهی و حمایت از مشاغل خانگی می‌توان اعتبارات بیشتری گرفت و با وجود معرفی متقاضیان به بانک‌های عامل اما هنوز در بسیاری از بانک‌ها حتی ۵۰ درصد این اعتبارات نیز پرداخت نشده و این موضوع باعث نارضایتی متقاضیان شده است.
وی تأکید کرد: این انتظار است که بانک‌های عامل تلاش مضاعفی در پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی داشته باشند تا بتوان قدمی در جهت ایجاد اشتغال شهرستان بزرگ مرودشت که دومین شهرستان پرجمعیت استان فارس است، برداشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی