[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

اتهام پرداخت رشوه بلای جان قطری‌ها می‌شود، روزنامه شیراز نوین

سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا می‌گوید در صورتی که اتهام پرداخت رشوه در جریان رأی‌گیری میزبانی جام جهانی تأیید شود، ممکن است آمریکا به جای قطر میزبان جام جهانی 2022 بشود.
به گزارش ورزش سه، سپ بلاتر، رئیس سابق فیفا می‌گوید این احتمال وجود دارد که میزبانی جام جهانی 2022 از قطر گرفته شده و ایالت متحده آمریکا به جای این کشور میزبانی جام جهانی را به عهده بگیرد.
 هفته گذشته وزارت دادگستری آمریکا با صدور کیفرخواستی، روسیه و قطر را متهم کرد که برای جمع‌آوری رأی در جریان رای‌گیری برای انتخاب میزبان جام‌های جهانی 2018 و 2020 رشوه پرداخت کرده‌اند. بلاتر که خودش در حال حاضر به دلیل تخطی از موازین اخلاقی در دوران ریاستش بر فیفا به مدت شش سال از هر نوع فعالیت فوتبالی تعلیق شده، می‌گوید اتهاماتی که به او وارد شده نادرست است. بلاتر اما می‌گوید با توجه به کیفرخواست صادر شده از سوی آمریکا ممکن است میزبانی جام 2022 از قطر گرفته شود.
 بلاتر در گفتگو با روزنامه آلمانی بیلد در این باره گفت: «آلمان هم می‌تواند به جای قطر میزبان جام جهانی بشود؛ ولی در این صورت بعد از جام جهانی 2018 برای دو دوره پیاپی جام در اروپا برگزار می‌شود. در نتیجه اروپا گزینه اول میزبانی نخواهد بود. به نظر من آمریکا به جای سال 2026 ممکن است به عنوان جانشین قطر، میزبانی را در سال 2022 به دست بیاورد. آمریکایی‌ها توان این را دارند. موشک هوا کردن که نمی‌خواهد! ژاپن هم می‌تواند. ژاپنی‌ها هم از  کشورهایی بودند که میزبانی 2022 را می‌خواستند.»
 بلاتر در ادامه صحبت‌هایش اضافه کرد: «خوشبختانه جام جهانی 2022 با 32 تیم برگزار می‌شود و نه آن‌طور که اینفانتینو برنامه‌ریزی کرده بود، با 48 تیم. به همین خاطر تلاش‌های سازماندهی برای میزبانی رقابت‌ها سخت‌تر از جام 2018 نخواهد بود.»
 همان‌طور که بلاتر می‌گوید، جام جهانی 2022 با حضور 32 تیم برگزار می‌شود؛ ولی این تورنمنت آخرین دوره برگزاری جام جهانی به صورت 32تیمی خواهد بود. طبق تصویب فیفا، جام جهانی بعدی در سال 2026 با حضور 48 تیم برگزار خواهد شد.
 در صورتی که ایالات متحده به جای قطر میزبانی جام جهانی 2022 را به دست بیاورد، فیفا با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد؛ چرا که باید برای جام بعدی در سال 2026 هم میزبانی جدید پیدا کند. جام جهانی 2026 قرار است به میزبانی مشترک آمریکا، کانادا و مکزیک برگزار شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی