[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۴
  • دوره جدید

کرونا درآمد شهرداری شیراز را به صفر رساند ، روزنامه شیراز نوین

معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با بیان اینکه سلامت مردم در اولویت کاری مجموعه شهرداری قرار دارد، تأکید کرد: آغاز فعالیت مشاغل و شلوغی شهر در یک ماه آینده می تواند فاجعه‌آفرین باشد. محمدرضا محمد حسن پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اشاره به اینکه در ایام کرونا به ما ابلاغ کرده اند که دست‌فروشان و بازارچه‌ها باید فعالیت‌شان متوقف باشد، افزود: هنوز تاریخ فعالیت این افراد و دست‌فروشان مشخص نیست؛ اما به محض ابلاغ ستاد کرونا مجموعه شهرداری آن را اجرایی می کند. وی با بیان اینکه وضعیت زندگی و درآمد دست‌فروشان مناسب نیست، ادامه داد: برای حمایت از این قشر پیگیری هایی جهت  اختصاص بسته‌های حمایتی به دست‌فروشان انجام داده‌ایم؛ اما نباید فراموش کرد که حمایت از دست‌فروشان وظیفه شهرداری نیست.  معاون خدمات شهری شهرداری شیراز با اشاره به اینکه از زمان شیوع کرونا، حدود دو ماه است که شهرداری شیراز هیچ در آمدی نداشته است، ادامه داد: مجموعه شهرداری شیراز ماهیانه حدود 100میلیارد تومان حقوق و مزایا به مجموعه پرسنل پرداخت می کند.
معاون خدمات شهری و اجرایی شهرداری شیراز با بیان اینکه تصمیم در حوزه کرونا و روش کنترل این بیماری در سطح شهر شیراز بر اساس و منطبق با تصمیمات ستاد ملی و استانی ستاد کرونا است، گفت: مجموعه شهرداری شیراز تصمیماتی که در این بخش اتخاذ می‌شود را اجرا می‌کند. حسن پور با اشاره به اینکه آمار دقیقی از تعداد دست‌فروشانی که به دلیل شیوع کرونا بیکار شده اند در اختیار نداریم، بیان کرد: در سطح شهر شیراز حدود 800 نفر از افراد در بازارچه‌های روز و حدود 200 تا 300 نفر هم در خیابان زند به صورت دست‌فروشی در کنار خیابان فعالیت می کنند که شیوع بیماری کرونا باعث شد تمام این افراد فعلاً بیکار شوند.
 معاون خدمات شهری شهرداری با بیان اینکه طبق آمارها 26 نفر از افراد در شیراز به واسطه حمل و نقل عمومی به کرونا مبتلا شدند، افزود: بنابر این، عقل سلیم حکم می‌کند در حوزه عمومی باید فکری اساسی کنیم و از فعالیت این بخش جلوگیری کنیم.
حسن پور با اشاره به اینکه تاکنون شهرداری و شورای شهر شیراز در جهت حفظ سلامت مردم و شهروندان به این نتیجه رسیده اند که فعلاً حمل و نقل عمومی نباید فعال شود، ادامه داد: اگرچه فعالیت‌های شهرداری مانند بهسازی معابر، ایجاد فضای سبز در جهت سلامت مردم است؛ بنابر این در حال حاضر سلامت مردم اولویت کاری مجموعه شهرداری شیراز است.
معاون‌ خدمات شهری شهرداری شیراز در ادامه با بیان اینکه سایر حوزه‌های شهرداری در تلاش‌اند فعالیت‌شان را طبق روال گذشته انجام دهند، بیان کرد: تمام حوزه های شهرداری مانند پسماند، مشاغل شهری و... با مشکل خاصی مواجه نیستند. وی با بیان اینکه در حال حاضر سازمان آرامستان‌های شهرداری علاوه بر موضوع دفن بیماری کرونا به موضوع شست و شوی این عزیزان ورود کرده است، خاطرنشان کرد: تمام مجموعه شهرداری در حال حاضر با برنامه‌ریزی مناسب در حال پیشبرد امور شهر است. حسن‌پور با اشاره به اینکه مدیریت بحران شهرداری شیراز از زمان شیوع کرونا با تجهیز وسایلی که در اختیار دارد، سعی کرده است در بخش ضدعفونی شهر موفق عمل کند، گفت: بی شک شیراز یکی از شهرهای موفق در این بخش بوده است. معاون‌خدمات شهری شهرداری‌شیراز با اشاره به اینکه در صورت تداوم آغاز فعالیت‌ها و مشاغل بی‌شک آینده روشنی برای شهر و سلامتی مردم نمی‌بینیم. وی افزود: با نهایت تأسف عرض می‌کنم شلوغی شهر شیراز در روزهای گذشته بیانگر این موضوع است که در یک ماه آینده شاهد یک فاجعه بسیار سنگین خواهیم بود. وی در ادامه با بیان اینکه دفن افرادی که به واسطه بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند بر اساس مصوباتی است که پروتکل ستاد ملی کرونا و دانشگاه علوم پزشکی به ما اعلام می‌کند، تصریح کرد: تمام فعالیت های ما در تمام بخش‌ها طبق این پروتکل انجام می‌شود و این در حالی‌ست که قطعه خاص و ویژه‌ای را در دارالرحمه شهر شیراز و آرامستان احمدی برای این افراد در نظر گرفته شده است. از همین رو طبق دستورالعمل‌های ارسالی دفن این افراد در کنار دیگر قبور مشکلی ایجاد نمی کند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی