[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

اخاذ شبکه اجتماعی دستگیر شد ، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از دستگیری مزاحم اینترنتی با هدف اخاذی از طریق شبکه اجتماعی واتس‌اپ در شیراز خبر داد و گفت: برخورد با عاملان این جرائم با جدیت و بر اساس قانون انجام می‌گیرد. سرهنگ حشمت سلیمانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: با مراجعه یکی از شهروندان به این پلیس و طرح شکایت مبنی بر تهدید و اخاذی اینترنتی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتا قرار گرفت.
وی گفت: شاکیه در اظهارات خود بیان داشت مدتی است فردی ناشناس در شبکه‌های اجتماعی به خصوص واتس‌اپ اقدام به انتشار تصاویر وی کرده و قصد اخاذی دارد.
رئیس پلیس فتا استان فارس افزود: با تلاش کارشناسان پلیس فتا و با استفاده از شیوه‌های علمی‌ و تخصصی، متهم شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی طی یک عملیات غافلگیرانه در مخفیگاه خود دستگیر شد.
وی با بیان اینکه متهم پس از دستگیری به جرم ارتکابی اقرار کرد، تصریح کرد: متهم که یکی از آشنایان شاکیه بود، در اعترافات خود هدف از این کار را انتقام جویی عنوان و بیان کرد به دلیل اینکه صفحه اینستاگرام شاکیه به صورت عمومی ‌و بدون محدویت بوده است، توانسته به تصاویر وی دسترسی پیدا کند.
سرهنگ سلیمانی با بیان اینکه دفاع از حقوق معنوی و اجتماعی شهروندان در فضای مجازی بر عهده پلیس فتا می‌باشد، ادامه داد: رسیدگی به شکایت‌های مردمی‌ پیرامون جرائم سایبری هدف اصلی پلیس فتا است و کارشناسان متخصص و متعهد این پلیس با اقتدار و جدیت اقدام به تعقیب قضایی و دستگیری مجرمان سایبری خواهند کرد.
رئیس پلیس فتا استان فارس هشدار داد: شهروندان به هیچ عنوان از تصاویر خود، همسر و فرزندان در پروفایل و صفحات شبکه‌های اجتماعی استفاده نکنند، زیرا کلاهبرداران به راحتی می‌توانند تصاویر را ذخیره و اقدام به عمل مجرمانه مانند کلاهبرداری و اخاذی نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی