[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۵۰
  • دوره جدید

ثبت اطلاعات ۱۳۰ واحد تولیدی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

سرپرست اداره امور فرهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس از راه اندازی سامانه جامع فعالان فرهنگی کارگری کشور و ثبت اطلاعات ۱۳۰ واحد تولیدی در استان خبر داد. 
وی با اشاره به تشکیل خانه‌های فرهنگی کار و تلاش در راستای تحقق رسالت فرهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بیان کرد: در سال گذشته ۱۲ خانه فرهنگ کار و تلاش در جامعه کار و تولید در سطح استان تشکیل شده است.
به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، سید‌هادی حسینی افزود: در سال گذشته در راستای تحقق برنامه و اهداف فرهنگی برنامه‌هایی که از طریق وزارت خانه تنظیم شد، با دستور مدیرکل محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز محقق شد‌‌.
حسینی با بیان اینکه در سال ۹۸ توفیق داشتیم‌ که خانه‌های فرهنگ کار و تلاش را در واحدهای تولیدی بالای ۵۰ نفر و در مجموعه‌های ورزشی و فرهنگی کارگران، مناطق مسکونی متعلق به ‌مجموعه‌های کارگری و کارفرمایی ایجاد کنیم، تصریح کرد: در واقع خانه‌های فرهنگ کار و تلاش با هدف ترویج فرهنگ اسلامی ‌و برگزاری مناسبت‌های مذهبی در مجموعه‌ها و فراهم‌کردن اوقات فراغت کارگران ایجاد شده است که با تدوین و اجرای برنامه‌های آموزشی، تربیتی و مذهبی در این مجموعه‌ها همراه بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته کلیه واحدهای تولیدی بالای ۵۰ نفر یک رابط فرهنگی داشته‌اند که رسالت این رابط در قالب برنامه‌های مکمل بین دستگاه‌های اجرایی و واحدهای تولیدی است که به مدت ۲ سال حکم رابط فرهنگی از سوی مدیر کل محترم تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان صادر شده است.
سرپرست اداره امور فرهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس یکی از برنامه‌های فرهنگی این اداره کل را ترویج سند راهبردی فرهنگ کار  و تلاش با هدف افزایش بهره وری و تولید ثروت در استان با 6 هدف، 18 استراتژی و 121 برنامه عملیاتی عنوان کرد و افزود: این سند همچنین برای مشخص کردن وظایف دستگاه‌های اجرایی مسئول و ذی‌ربط و ارسال برای تصویب در شورای فرهنگ عمومی‌ استان فارس به منظور ارتقای فرهنگ کار در استان است.
وی تأسیس خانه‌های فرهنگ کار و تلاش در کارگاه‌های استان فارس را به منظور ارتقای وضعیت فرهنگی، اجتماعی در سطح کارخانه‌ها با حضور روحانیون و طلاب، انجمن‌های اسلامی‌ و پایگاه مقاومت به همراه شوراهای اسلامی‌ کار  و مدیریت کارخانه‌ها در راستای ترویج کار بیان کرد.
حسینی با اشاره به برگزاری جلسات فصلی با رابط فرهنگی در راستای پیشبرد امور فرهنگی در واحدهای تولیدی ابراز کرد: در این زمینه با ارزیابی یک‌ساله واحدهای تولیدی و اداره‌های برتر معرفی شدند.
حسینی با اشاره به برگزاری جلسات شورای فرهنگی با حضور رابطان فرهنگی واحدهای تولیدی استان به صورت ماهیانه ابراز کرد: همچنین سند راهبردی فرهنگ کار و تلاش با هم‌اندیشی تدوین شده است و در دستور کار اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی و جامعه هدف قرار گرفت.
وی با اشاره به اینکه سامانه جامع فعالان فرهنگی کارگری کشور را در استان  فعال و عملیاتی کرده‌ایم، خاطرنشان کرد: اطلاعات ۱۳۰ واحد تولیدی در این سامانه توسط رابطان ثبت شده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی