[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۸
  • دوره جدید

کشفیات پلیس فارس در چهار گوشه استان، روزنامه شیراز نوین

 جان باختن دو برادر در اثر برق گرفتگی در پاسارگاد
معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی ‌استان از جان باختن دو برادر 8 و 12 ساله بر اثر برق گرفتگی در شهرستان پاسارگاد خبر داد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کاووس محمدی در تشریح این خبر گفت: برابر اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی 110 مبنی بر برق گرفتگی دو برادر در پشت بام دانشگاه آزاد شهرستان پاسارگاد، بلافاصله مأموران انتظامی ‌و تیم‌های امدادی در محل حادثه حاضر شدند. وی افزود: با حضور مأموران در محل مشخص شد دو برادر 8 و 12 ساله که فرزندان نگهبان دانشگاه  آزاد می‌باشند در کنار ترانس برق در پشت بام در حال بازی بوده‌اند که دچار برق گرفتگی شده و جان خود را از دست می‌دهند.
سرهنگ محمدی بیان داشت: گروه‌های امداد و نجات و مأموران انتظامی ‌پس از انجام بررسی‌های اولیه، جسد متوفیان را برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل کردند. 
کشف 200 رأس گوسفند قاچاق در فراشبند 
جانشین فرماندهی انتظامی ‌استان گفت: با تلاش مأموران انتظامی ‌شهرستان فراشبند، 2 دستگاه کامیون متوقف و در بازرسی از آن‌ها، 200 رأس گوسفند قاچاق به ارزش 6میلیارد و 100 میلیون ریال کشف شد.
سرهنگ یوسف‌ ملک‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: مأموران انتظامی ‌شهرستان فراشبند هنگام کنترل خودروهای عبوری در یکی از محورهای مواصلاتی، به 2 دستگاه کامیون حامل احشام مظنون و آنها را متوقف کردند. 
وی با بیان اینکه در بازرسی از این خودروها، 200 رأس احشام قاچاق کشف شد، افزود: کارشناسان ارزش احشام مکشوفه را 6 میلیارد و 100 میلیون ریال برآورد کرده‌اند.
سرهنگ ملک‌زاده با اشاره به اینکه در این خصوص دو نفر دستگیر و با تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شدند، اظهار کرد: با توجه به اینکه بسیاری از بیماری‌های خطرناک قابل سرایت به انسان است؛ جا به جایی و نقل و انتقال احشام بدون مجوز بهداشتی می‌تواند سلامت شهروندان را به مخاطره بیندازد.
کشف کود شیمیایی قاچاق میلیاردی در نی‌ریز
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی ‌استان از کشف 300 کیسه کود شیمیایی قاچاق به ارزش 3 میلیارد ریال در شهرستان نی‌ریز خبر داد.
سرهنگ احمدرضا استوار در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، اظهار کرد: در راستای اجرای طرح تشدید مبارزه با قاچاق کالا و به منظور جلوگیری از هدر رفت سرمایه‌های ملی، مأموران انتظامی‌ شهرستان نی‌ریز هنگام کنترل محورهای مواصلاتی، یک دستگاه کامیون حامل کالا را متوقف کردند.
سرهنگ استوار با اشاره به اینکه در بازرسی از این خودرو، 300 کیسه کود شیمیایی قاچاق و فاقد مدارک قانونی و گمرکی کشف شد، تصریح کرد: در این خصوص راننده دستگیر شد.
معاون هماهنگ کننده فرماندهی انتظامی ‌استان با بیان اینکه ارزش این محموله‌ قاچاق برابر نظر کارشناسان، 3 میلیارد ریال برآورد شده است، افزود: متهم پس از تشکیل پرونده مقدماتی برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.
توقیف نیسان و کشف 12 کیلو شیشه
فرمانده انتظامی ‌نی‌ریز از توقیف یک وانت نیسان و کشف 12 کیلو شیشه در آن شهرستان خبر داد. سرهنگ سیدمحمد یوسفی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: مأموران انتظامی ‌این شهرستان در اجرای طرح مقابله با ورود مواد مخدر و کنترل محور مواصلاتی، به یک وانت نیسان مظنون و آن را متوقف کردند. وی افزود: مأموران در بازرسی از این خودرو، موفق شدند میزان 12 کیلو شیشه که به طرز ماهرانه‌ای در مخزن جاسازی شده بود کشف کنند. سرهنگ یوسفی با بیان اینکه مواد مکشوفه از مرزهای شرقی وارد کشور شده است، عنوان داشت: در این رابطه یک قاچاقچی دستگیر و با تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شد.
توقیف نیسان حامل محلول ضد عفونی کننده 
فرمانده انتظامی‌ جهرم از توقیف وانت نیسان و کشف 4 هزار و 480 عدد محلول و الکل ضدعفونی کننده در این شهرستان خبر داد. سرهنگ افشین حیدری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا و برخورد قاطع با قاچاقچیان، مأموران انتظامی ‌این شهرستان اقدام به کنترل و بازرسی از خودروهای عبوری در محورهای مواصلاتی کردند. سرهنگ حیدری با بیان اینکه مأموران موفق شدند یک دستگاه وانت نیسان حامل کالا را شناسایی و متوقف کنند، افزود: در بازرسی از این خودرو، 4هزار و 480عدد محلول و الکل ضدعفونی کننده قاچاق و فاقد مدارک قانونی کشف شد.
فرمانده انتظامی ‌شهرستان جهرم با اشاره به دستگیری یک نفر و معرفی وی به مراجع قضائی، عنوان داشت: برخورد با قاچاقچیان به صورت ویژه در دستور کار این فرماندهی قرار دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی