[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۶۹
  • دوره جدید

مدیرکل با محیط‌بانان پارک ملی دیدار کرد، روزنامه شیراز نوین

 مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس به همراه معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی اداره کل با حضور در پارک ملی بمو، از محل‌های استقرار پست‌های محیط بانی موقت با برپایی چادر در ارتفاعات پارک، به منظور تأمین فضای ایمن برای زاد و ولد حیوانات بازدید و از حساسیت این موضوع خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی، مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس ضمن سرکشی از اقدامات محیط بانان در این فصل گفت: زادآوری حیات وحش در پارک ملی بمو آغاز شده و با توجه به شرایط پارک ملی بمو و به منظور ایجاد امنیت در منطقه، در فصل زاد و ولد حیات وحش کنترل‌های مستمر و شبانه‌روزی توسط مأموران اجرایی یگان حفاظت محیط زیست صورت می‌گیرد تا فضای آرام و مطلوبی فراهم شود و به همین منظور، از ورود افراد به زون‌‌های حساس پارک ملی بمو در مجاورت شهر شیراز جلوگیری می‌شود.
به گفته وی، با توجه به ممنوعیت بازدید تا پایان فصل زاد و ولد و شیوع بیماری کرونا مجوز بازدید از مناطق حساس از جمله پارک ملی بمو و سایر مناطق حفاظت شده صادر نخواهد شد و یگان حفاظت محیط زیست با برپایی چادر  در ارتفاعات و مناطق حساس اقدام به حفاظت از مناطق می‌کنند و از سودجویی و اقدامات خلاف قانون شکارچیان غیرمجاز به شدت جلوگیری خواهد شد.
بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس از تالاب مهارلو
همچنین مدیر کل حفاظت محیط زیست فارس با حضور در منطقه شکار ممنوع مهارلو ضمن بررسی وضعیت تالاب با محیط بانان منطقه هم دیدار و گفتگو کرد. به گزارش روابط عمومی ‌اداره کل حفاظت محیط زیست فارس، حمید ظهرابی در راستای بازدیدهای دوره ای از مناطق تحت حفاظت، از تالاب مهارلو بازدید و از نزدیک وضعیت منطقه را ارزیابی کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی