[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۱
  • دوره جدید

آزادی ۵۵۰ زندانی جرائم غیرعمد فارس، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل زندان‌های فارس گفت: سال گذشته ستاد دیه استان فارس با پرداخت بیش از ۲۰۹میلیارد ریال از منابع مختلف موجبات آزادی ۵۵۰ نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را فراهم کرد که از این تعداد ۵۱۸نفر مرد و ۳۲ نفر از آنان زن بودند.
اسحاق ابراهیمی ‌در نخستین جلسه هیئت امنای نمایندگی ستاد دیه استان فارس بیان کرد: شاکیان پرونده‌ها بزرگ‌ترین حامیان ستاد دیه هستند، به گونه‌ای که کل بدهی این تعداد افراد۱،۸۸۷،۱۴۱،۴۵۵،۹۰۶ریال بوده که همکاران ما در ستاد دیه با برگزاری جلسات متعدد صلح و سازش موفق به اخذ گذشت۱،۰۰۷،۱۰۶،۹۵۹،۳۳۰ ریال شده‌اند. همچنین سهم مشارکت زندانیان در تأمین بخشی از بدهی به عنوان آورده و اعسار و پرداختی شرکت‌های بیمه قابل توجه است.
او همچنین با ارائه گزارش۹۶۱نفری موجودی جرائم غیرعمد زندان‌های استان، محکومیت‌های مالی را ۷۸۷نفر، مهریه ۱۱۵نفر، نفقه ۸ و محکومین به پرداخت دیه ناشی از حوادث رانندگی و کارگاهی را ۵۱ نفر عنوان و خاطرنشان کرد: سهم زنان از آمار موجودی ۳۰نفر است.
مدیرکل زندان‌ها و نایب رئیس هیئت امنای ستاد دیه استان فارس با بیان اینکه در آستانه ماه مبارک رمضان قرار داریم، گفت: ستاد مردمی ‌رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان نیازمند، یکی از دستاوردهای ارزنده نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌ایران در مدت سه دهه فعالیت خود توانسته است قریب به۸۰هزار نفر از زندانیان جرائم غیرعمد را از زندان‌های استان آزاد و به آغوش پرمهر خانواده بازگرداند.
ابراهیمی ‌ادامه داد: حمایت‌های مدبرانه مقام معظم رهبری که همه ساله اولین چراغ جشن‌های سراسری گلریزان در ماه مبارک رمضان با دستان بابرکت ایشان روشن می‌شود و همچنین خدمات ارزنده مسئولان دلسوز نظام مقدس جمهوری اسلامی ‌و کمک‌های مردم نوع‌دوست، خیرین و نیکوکاران ارجمند، پشتوانه پربرکت این حرکت عظیم بوده است.
او یادآور شد: اینک با توجه به مشکلات ناشی از شیوع ویروس کرونا در ایران و جهان و ممنوعیت برگزاری تجمعات مختلف از جمله آئین‌های عبادی، سیاسی و اجتماعی در راستای رعایت طرح فاصله‌گذاری اجتماعی، این ستاد مردم نهاد نیز در ماه مبارک رمضان سال جاری امکان برگزاری جشن‌های گلریزان سراسری برای جذب کمک‌های مردمی ‌نخواهد داشت و به منظور بهره مندی از هدایا، نذورات و کمک‌های مردمی ‌برای آزادی۹۶۱نفر از زندانیان نیازمند جرائم غیرعمد استان که چشم‌انتظار سخاوت و مهرورزی هم‌استانی‌های عزیزمان در ماه رحمت و مغفرت هستند، در نظر است این قبیل برنامه‌های مربوط به آزادی زندانیان جرائم غیرعمد با روش‌های ارتباطی نوین و در قالب گلریزان‌های رادیوتلویزیونی و پویش‌های مردمی ‌در فضای مجازی برگزار کند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی