[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۹
  • دوره جدید

معاون استاندار فارس: خطر کرونا بیشتر از قبل است، روزنامه شیراز نوین

جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: خطر کرونا همچنان وجود دارد و تمام نشده، حتی بیشتر از قبل است. لازم است مردم همچنان از تردد غیرضرور در سطح استان و شهرها پرهیز کنند.
عبدالرضا قاسم‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: برخی فکر می‌کنند خطر کرونا تمام شده و به همین دلیل، شاهد ترددهای غیرضرور در سطح استان، به خصوص شهر شیراز هستیم.
وی با تأکید بر اینکه کرونا تمام نشده و خطر آن بیشتر از قبل است، بیان کرد: در این شلوغی‌ها، ازدحام‌ها و رفت و آمدهای غیرضرور معنا ندارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس از مردم استان فارس، به خصوص کلان‌شهر شیراز، خواست برای حفظ سلامتی خود و هم‌استانی‌ها از ترددهای غیرضرور خودداری کنند.
قاسم‌پور با بیان اینکه ترددهای غیرضرور در سطح شهرها افزایش پیدا کرده و بسیار خطرناک است، گفت: کاری نکنیم که بعداً پشیمان شویم.
وی اظهارکرد: مردم فهیم استان فارس دو ماه همکاری و همراهی بسیار خوبی داشتند که اگر در ادامه مراعات نکنند، قطعاً با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: انتظار است همشهریان و هم‌استانی‌های عزیز کرونا را جدی بگیرند و پروتکل‌های بهداشتی و طرح فاصله‌گذاری هوشمند را رعایت کنند.
قاسم‌پور افزود: سلامت مردم برای ما بسیار مهم است و اگر رعایت نشود، هر تصمیم دیگری برای پیشگیری و مقابله با کرونا لازم باشد، اتخاذ می‌کنیم.
وی همچنین به روند نظارت بر فعالیت بخش‌های مختلف در رعایت پروتکل‌های بهداشتی اشاره کرد و گفت: با اصناف و کارفرمایان بخش‌های مختلف تولیدی، صنعتی و عمرانی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند، برخورد می‌شود.
معاون استاندار فارس از فعالیت کمیته بازرسی و نظارت با محوریت استانداری و در شهرستان‌ها با محوریت فرمانداران خبر داد و بیان کرد: فروشگاه‌ها، اماکن و واحدهای حساس و مهم، به خصوص واحدهای تأمین کننده نیاز مردم در ماه مبارک رمضان روزانه به صورت جدی‌تری رصد و نظارت می‌شوند. 
قاسم‌پور افزود: بازگشایی اصناف به معنای عادی شدن شرایط نیست؛ بلکه با این بازگشایی مردم باید بیشتر مراقبت کنند و بهداشت فردی و عمومی ‌و طرح فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی را برای حفظ سلامتی خود و هم‌استانی‌ها بهتر رعایت کنند.
معاون استاندار فارس همچنین با اشاره به اذعان پزشکان، متخصصان و مسئولان بهداشت و درمان کشور در موفقیت این استان در مدیریت بیماری کرونا گفت: این موفقیت حاصل همراهی و همکاری مردم عزیز استان است. همچنان توقع داریم این همراهی و مراقبت در رعایت بهداشت و اجرای طرح فاصله‌گذاری هوشمند تداوم داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی