[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

بانوان باتجربه مدیر می‌شوند، روزنامه شیراز نوین

دکتر محمدهادی ایمانیه با تأکید بر اینکه هیچ منعی برای ورود بانوان به جایگاه‌های مدیریتی در استان وجود ندارد، از مدیرکل امور بانوان استانداری خواست نسبت به معرفی بانوان باتجربه، دارای استعداد و توانمند برای تصدی مناصب مدیریتی در استان اقدام نماید.
به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری فارس، دکتر محمدهادی ایمانیه در دیدار با بانوان شاغل در زیرمجموعه وزارت کشور و استانداری فارس که به مناسبت میلاد حضرت زهرا(س) و روز زن برگزار شد، با بیان اینکه جایگاه زن در دین، اعتقاد، مذهب و مسلک مسلمانان خاص و قابل ستایش است، گفت: بنا بر احادیثی که به ما منتقل شده است، اولین فردی که وارد بهشت می‌شود، حضرت فاطمه زهرا(س) است. استاندار فارس به زنانی که در تاریخ اسلام به الگوهای مؤثر و شاخص در جامعه بشری تبدیل شده‌اند هم اشاره کرد و اظهار داشت: جایگاه و شأن بانوان در مقایسه‌های معمولی تعریف نمی‌شود؛ بلکه نسبت به مقامات علمی، مذهبی، اجتماعی و فرهنگی آنان مشخص می‌شود.
دکتر ایمانیه با تأکید بر اینکه هیچ منعی برای ورود بانوان به جایگاه‌های مدیریتی در استان وجود ندارد، از مدیرکل امور بانوان استانداری خواست نسبت به معرفی افراد باتجربه، دارای استعداد و توانمند برای تصدی مناصب مدیریتی در استان اقدام نماید.
وی با گلایه از روش‌های مرسوم در پرداخت اضافه کاری پرسنل استانداری فارس، بر لزوم بازنگری در شیوه‌های آن تأکید کرد و افزود: معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری نسبت به بازنگری راه‌های فعلی اقدام نماید و نتیجه را در شورای معاونین مطرح کند.
نماینده عالی دولت در فارس با اشاره به برخی از اختیاراتی که به استانداران تفویض شده است، تصریح کرد: پیشنهادات مربوط به شرایط کاری بانوان، خصوصاً افراد متأهل و دارای فرزند از جانب دفتر امور بانوان استانداری تهیه و جهت تصمیم‌گیری ارائه شود.
وی با تأکید بر اینکه کاهش ساعت کاری بانوان در محل فعالیت و انجام دورکاری از منازل، علاوه بر اینکه موقعیت مناسبی برای انجام وظیفه همسرداری و تربیت فرزند را برای آنها فراهم می‌آورد، منجر به رضایت خانواده‌ها نیز خواهد شد.
استاندار فارس با اشاره به اینکه ازدواج و فرزندآوری امری مهم و قابل توجه در نظام اسلامی است، افزود: عمدتاً در مسئله ازدواج مباحث سخت‌افزاری از جمله تأمین جهیزیه و سایر موارد مورد توجه قرار می‌گیرد و به مسائل نرم افزاری آن کمتر توجه می‌شود؛ در استانداری فارس و سایر واحدهای زیرمجموعه وزارت کشور بسته‌ تشویقی ازدواج با توجه بیشتر به مسائل نرم افزاری تهیه و ارائه شود.
وی به اهمیت تندرستی و سلامت بانوان نیز اشاره کرد و ادامه داد: در کنار امکانات موجود در استانداری، با انعقاد تفاهم نامه‌هایی با سایر ادارات و مجتمع‌های ورزشی، زمینه‌ استفاده آسان و رایگان بانوان از آن مجموعه‌ها فراهم شود.
دکتر ایمانیه به کاهش ساعت کاری ادارات به منظور صرفه جویی و کاهش میزان استفاده از سوخت اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولان فنی و تأسیسات دستگاه‌های اجرایی استان ضمن بررسی و رفع نواقص موجود در سیستم‌های حرارتی مجموعه‌های خود، حداکثر نیم ساعت قبل از شروع ساعت کاری نسبت به فعال نمودن سامانه‌های گرمایشی 
اقدام نمایند.
استاندار فارس در انتها با بیان اینکه طبق قانون، بانوانی که دارای فرزندان زیر شش سال هستند می‌توانند زودتر به منزل بروند، افزود: در شرایط فعلی نیز بانوانی که مشمول این قانون می‌شوند می‌توانند زودتر به منزل مراجعه کنند. در پایان این دیدار از برخی بانوان برگزیده تقدیر شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی