[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

ورود کنسرسیوم بانکی به آزادراه شیراز- اصفهان، روزنامه شیراز نوین

ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: بیش از سه هزار پروژه استانی و ملی در استان فارس در دست اجراست که با تلاش و عزم مسئولان، بخش زیادی از آن در سال جاری و تا پایان دولت تدبیر و امید تکمیل می‌شود و به بهره‌برداری می‌رسد. 
محمود رضایی‌کوچی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اینکه پروژه‌های در دست اجرا به لحاظ اعتباری نیاز به اعتبار بالایی دارند و از طریق بودجه‌های سنواتی قابل تأمین نیست به طور طبیعی باید از مشارکت بخش خصوصی، سرمایه گذاران، بانک‌ها و روش‌های تأمین مالی مناسب برای این پروژه‌ها استفاده کرد. وی ادامه داد: حدود سه هزار پروژه از اعتبارات استانی و ۱۶۰ پروژه از اعتبارات ملی استفاده می‌کنند. معاون استاندار فارس گفت: نباید صرفاً متکی به بودجه‌های دولتی باشیم، به خصوص در شرایطی که امکان استحصال منابع دولتی برای تکمیل پروژه‌ها در حد مورد نیاز مقدور نیست و تنها اعتبارات سالیانه داریم که این اعتبارات با نیاز استان فاصله دارد.
رضایی‌کوچی افزود: در همه حوزه‌هایی که به توسعه استان مرتبط می‌شود از جمله حمل و نقل، راه‌های اصلی، بزرگراه‌ها، شبکه‌های ریلی، آب انرژی، مسکن، بهداشت و درمان و ورزش، طرح های جامعی برای اجرای پروژه‌ها در اختیار داریم که بر اساس آن اقدام می‌کنیم.
تأمین مالی پروژه آزادراه شیراز-اصفهان و نوید افتتاح آن در سال ۹۹
معاون استاندار فارس گفت: در مورد آزادراه شیراز- اصفهان طرح تأمین مالی برای تکمیل آن مشخص است و بخشی از منابع مورد نیاز در بودجه سال ۹۹ پیش‌بینی شده و بخشی نیز کنسرسیومی از بانک ها شامل بانک مسکن، ملی و سپه آن را تأمین می‌کنند که بانک مسکن بخشی از منابع پیش‌بینی شده را پرداخت کرده است. رضایی افزود: در کنار آن شرکت عمران شهرهای جدید که نماینده آن در استان فارس شرکت عمران صدرا است به عنوان شریک جدید به این پروژه ورود پیدا کرده است. وی ادامه داد: سرجمع اعتباراتی که بانک‌ها و شرکت عمران صدرا در این پروژه سرمایه‌گذاری می‌کنند، منابع مورد نیاز برای تکمیل عملیات حدود ۲۱ درصد باقی مانده است. معاون استاندار فارس گفت: این پروژه در سال جاری با جدیت بیشتری دنبال خواهد شد که امیدواریم تا پایان سال ۹۹ عملیات عمرانی آزادراه شیراز-اصفهان به طول ۲۲۲ کیلومتر را به اتمام برسانیم. رضایی همچنین به پروژه کمربندی شمال شرقی شیراز اشاره کرد و افزود: این کمربندی از زیباشهر شروع و طول آن ۳۶ کیلومتر است که ۱۴ کیلومتر آن اجرا شده و مابقی آن که شامل ۲ قطعه دیگر است بنا است با مشارکت بخش خصوصی و آورده دولت به بزرگراه تبدیل شود که قابلیت استفاده آزادراهی نیز داشته‌باشد. وی اضافه کرد: این پروژه بسیار اساسی است چرا که رینگ اول کمربندی شیراز با اجرای این پروژه تمام می‌شود و ما می‌توانیم بخش عمده‌ای از ترافیک ورودی شیراز را رفع کنیم.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس گفت: نمایندگان منتخب مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی با استفاده از ظرفیت‌هایی که دارند پیگیر این موضوع خواهند بود و مجموعه استانداری و دستگاه‌های مرتبط با بحث راه و حمل و نقل فعال خواهد شد تا این پروژه‌های آزادراه شیراز -اصفهان و کمربندی شمال شرقی شیراز به نتیجه مناسبی دست یابند.
وی ادامه داد: در مجموع در سال جاری حدود ۲۰هزار‌میلیارد تومان پروژه تا پایان سال ۹۹ در حوزه‌های عمرانی، صنعتی، حمل و نقل و شهرسازی، مسکن، بهداشت و درمان و آموزش به بهره‌برداری می‌رسد.
معاون استاندار فارس گفت: تعدادی از پروژه‌ها در سفر رئیس‌جمهوری به استان فارس به بهره‌برداری می‌رسد و تعدادی نیز به طور طبیعی در ایام دهه فجر یا هفته دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.
رضایی افزود: برخی از پروژه‌ها در حوزه زیرساخت‌ها است که به طور طبیعی جزو پیش نیازهای تولید محسوب می‌شود و زیر ساخت‌های بخش تولید را تأمین می‌کنند، برخی پروژه‌ها نیز به طور مشخص پروژه‌های تولیدی هستند.
وی ادامه داد: در بحث جهش تولید امسال پروژه‌های زیادی را در حوزه صنعت، کشاورزی و عمران شهری و روستایی به ستاد جهش تولید کشور در سازمان  برنامه و بودجه پیشنهاد دادیم که آن‌ها نیز مصوب کردند اعتباراتی از محل پیش‌بینی شده در بحث جهش تولید به آن اختصاص داده شود.
معاون استاندار فارس گفت: پروژه‌های متعددی در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، راه و گردشگری پیش‌بینی شده که به جهش تولید کمک می‌کند.
رضایی افزود: دولت کمک زیادی را در قالب برنامه جهش تولید پیش‌بینی کرده است که سهم استان فارس نیز به طور طبیعی از سهم اعتبارات پیش‌بینی شده در راستای افزایش تولید قابل ملاحظه است که در همان راستا پروژه‌های متعددی در سطح استان تعریف شده است.
وی ادامه داد: استان فارس آمادگی لازم را برای یک جهش در ایجاد یک شرایط بهتری برای تولید دارد.
معاون استاندار فارس گفت: در بحث کشاورزی شرایط استان امسال خوب بوده و در سه شهرستان زرقان، خرامه و مرودشت بیش از ۱۰۰ هزار هکتار اراضی سد درودزن، مرحله رهاسازی آب برای آنها فراهم شده که در حال استفاده هستند، ۳۰ درصد غلات استان در این ۳ شهرستان تأمین می‌شود. رضایی افزود: کشاورزی استان امسال شرایط مناسبی دارد و این امیدواری ایجاد شده است که جهش تولید در حوزه کشاورزی و صنعت استان زمینه‌های خوبی را داشته‌باشد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی