[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۵۱
  • دوره جدید

شناسایی ۷۴ مورد جدید ابتلا به کرونا در فارس ، روزنامه شیراز نوین

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی ۷۴ مورد جدید ابتلا به کرونا ویروس در استان فارس خبر داد. 
به گزارش روابط عمومی‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عبدالرسول همتی» با حضور در استودیو سلامت دانشگاه گفت: از هزار و ۹۳۰ نمونه ارسالی به آزمایشگاه‌های تشخیص کووید۱۹ استان، ۷۴ نمونه مثبت اعلام شد که با افزوده شدن این موارد جدید، آمار کنونی استان فارس به چهار هزار و ۳۰۷ نفر رسیده است. این مقام مسئول در دانشگاه اظهار کرد: از ۷۴ مورد جدید در استان، ۳۸ مورد مربوط به شیراز، ۷ مورد مربوط به مرودشت، ۳ مورد مربوط به ممسنی، کوه چنار و فراشبند هر کدام یک مورد را شامل می‌شود و مابقی موارد مربوط به دیگر دانشکده‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی استان است. معاون بهداشت دانشگاه با بیان اینکه در ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از ابنلا به کروناویروس در استان گزارش نشده است، افزود: از شیوع ویروس کرونا تا کنون در استان، ۹۸ نفر جان خود را به دلیل ابتلا به بیماری کووید۱۹ از دست داده‌اند.
دکتر همتی اظهار کرد: تاکنون سه هزار و ۶۶۲ نفر از مبتلایان بستری شده در بیمارستان و ایزوله خانگی، بهبود یافته و سلامتی خود را به دست آورده‌اند.
معاون بهداشت دانشگاه با اشاره به فرارسیدن شب‌های معنوی قدر و اهمیت برگزاری دعا و نیایش و ضمن رعایت کامل راهنماهای بهداشتی و اجرای فاصله‌گذاری اجتماعی در مساجد، در خصوص بخشی از الزامات متولیان، هیئت امنای مساجد و مردم تأکید کرد: انجام فرایض دینی در فضای باز مساجد، با رعایت فاصله یک متر با فرد مجاور، همچنین استفاده از ماسک، دستکش، سجاده، مهر، به ویژه چادرنماز شخصی برای بانوان الزامی‌است. دکتر همتی با بیان اینکه افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای، سالمندان و اطفال از حضور در مساجد خودداری کنند، توصیه کرد: لازم است از هر گونه پذیرایی و توزیع نذری خودداری شود، مدت زمان برگزاری و انجام فرایض دینی طی مدت حداکثر دو ساعت بوده و با نظارت ویژه بازرسان بهداشت محیط استان فارس انجام شود. دکتر همتی از مردم خواست با رعایت فاصله در روابط اجتماعی، استفاده از ماسک و پرهیز از ترددهای غیرضروری، مراقب سلامتی خود، خانواده و به ویژه سالمندان و افراد دارای بیماری زمینه‌ای ‌باشند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی