[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۹
  • دوره جدید

حمایت تمام قد از دانش‌بنیان‌ها، روزنامه شیراز نوین

معاون علمی‌و فناوری رئیس‌جمهوری در سفر به استان فارس از ۵ واحد صنعتی دانش‌بنیان مستقر در شهرک صنعتی بزرگ شیراز بازدید کرد.  به گزارش روابط عمومی‌شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در این بازدید که استاندار فارس و جمعی از مدیران استان دکتر ستاری را همراهی می‌کردند معاون علمی‌و فناوری رئیس‌جمهوری از واحد‌های دانش‌بنیان سینا کنترل شیراز تولید‌کننده ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته، شرکت شگفت افزار تولید‌کننده ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته، واحد صنعتی مکانیک گستر شیراز تولید ماشین‌آلات و تجهیزات پیشرفته، شرکت داده گستران دنا تولید کننده تجهیزات پزشکی وشرکت فن‌آوران  شایان طرح تولید کننده سخت افزار و تجهیزات سخت افزار برق الکترونیک و لیزر بازدید و علاوه بر آشنایی با توانمندی‌ها و ظرفیت‌های این واحدها در جریان مسائل و مشکلات آنها قرار گرفت این بازدید‌ها در راستای بررسی توانمندی‌ها و واحد‌های دانش‌بنیان و بررسی و مسائل مشکلات آنها در راستای تحقق جهش تولید انجام شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس درحاشیه این بازدیدها بر حمایت  از واحدهای دانش‌بنیان برای استقرار در شهرک‌های صنعتی استان تأکید کرد و گفت:  شرکت‌های دانش‌بنیان از تخفیف در واگذاری  زمین و نیز برخی مشوق‌های حمایتی برخوردار می‌شوند.
احد فتوحی  گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند از تخفیف در قیمت واگذاری زمین بهره‌مند شوند و یا درصد پرداخت مبلغ نقدی آنها کاهش و مدت زمان اقساط پرداختی نیز افزایش خواهد یافت. 
وی در ادامه از حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی از واحدهای دانش‌بنیان مستقر در شهرک‌های صنعتی خبر داد و گفت:  تسهیلات با نرخ سود پایین توسط صندوق نوآوری و شکوفایی به واحدهای دانش‌بنیان اختصاص می‌یابد. 
فتوحی با بیان اینکه واحدهای صنعتی که محصولات دانش‌بنیان تولید می‌کنند می‌توانند از این تسهیلات برای گسترش فعالیت‌ها و جهش تولید استفاده کنند، افزود: با هدف تسهیل دریافت این نوع تسهیلات برای واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی استان، فن بازار منطقه‌ای‌فارس مستقر در مرکز خدمات کسب و کار و شهرک فناوری صنایع شیمیایی شهرک صنعتی شیراز به واحدهای صنعتی مشاوره می‌دهد و واحدهای متقاضی می‌توانند به این مرکز مراجعه کنند. 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه برحمایت به منظورتوسعه و تقویت فعالیت مجموعه‌های دانش‌بنیان در شهرک‌های صنعتی تأکید کرد وگفت: مجموعه‌های دانش‌بنیان نقش مهمی ‌در تحقق اقتصاد دانش‌بنیان و جهش تولید برعهده دارند و از این جهت حمایت از آنها ضروری است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی