[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۳
  • دوره جدید

دوست چندین‌ساله عامل مزاحمت در فضای مجازی بود، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس فتا استان از شناسایی خانمی جوان که با انتشار تصاویر خصوصی دوست صمیمی خود در بستر یکی از شبکه‌های اجتماعی برای شاکی ایجاد مزاحمت می‌کرد، خبر داد. 
سرهنگ «امیر حسین سلیمانی» در گفت و گو با پایگاه خبری پلیس، اظهار داشت: خانمی 30ساله با ارائه مرجوعه قضایی به این پلیس، مدعی شد فردی ناشناس در فضای مجازی با انتشار تصاویر خصوصی وی در یکی از شبکه‌های اجتماعی، قصد بدنام کردن وی را دارد که رسیدگى به این پرونده ‌به‌صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس ‌فتا قرار گرفت.
وی گفت: پس ازحضور شاکیه، پرونده اولیه با هماهنگی مقام قضایی تشکیل و با جمع‌آوری مدارک و مستندات مربوطه توسط کارشناسان پلیس فتا، سرانجام متهم شناسایی و به این پلیس احضار شد.
این مقام انتظامی تصریح کرد: در ابتدا متهم که دوست صمیمی شاکیه بود منکر ارتکاب جرم خود شد؛ ولی پس از مواجهه با مدارک و مستندات احصاشده توسط کارشناسان این پلیس، لب به اعتراف گشود و دلیل اقدام خود را کینه و مشکلاتی که از قبل داشته است، 
عنوان کرد.
سرهنگ سلیمانی افزود: برابر قانون، هرگونه توهین، اهانت یا پخش تصاویر شخصی افراد در فضای مجازی جرم محسوب شده و عواقب جبران ناپذیری برای فرد به همراه دارد؛ بنابراین رعایت اخلاق در فضای سایبری و به خصوص شبکه‌های اجتماعی امری مهم محسوب می‌شود.
رئیس پلیس فتا استان فارس خاطرنشان کرد: پلیس فتا به‌صورت شبانه روزی آماده پاسخ‌گویی به شهروندان بوده و کاربران می‌توانند در صورت مواجهه با هرگونه موارد مشکوک آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌های مردمی یا با شماره 096380 با ما در میان بگذارند.


 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی