[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۶۱۳
  • دوره جدید

۱۸۰ فقره چاه آب فعال در شیراز داریم ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی‌و آموزش همگانی آبفا شیراز، در جلسه‌ای که با حضور معاونان و مدیران آبفا شیراز با مدیرعامل و رئیس هیئت‌مدیره شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور و جمعی از معاونان  این شرکت به‌ صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، بهمن بهروزی در بخشی از سخنان خود به مقایسه عملکرد سال 98 و برنامه‌های سال 99 پرداخت و افزود: 66 کیلومتر احداث، توسعه و اصلاح شبکه و خطوط انتقال آب، 20000 مترمکعب مخازن در دست‌ساخت، 5 حلقه چاه وارد مدار شده و درنهایت 21592 فقره انشعاب واگذارشده آب در کارنامه سال 98 خودنمایی می‌کند. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شیراز افزود: در سال مزین شده به جهش تولید 60 کیلومتر احداث، توسعه و اصلاح شبکه و خطوط انتقال آب، افزون بر 35000 مترمکعب مخازن در دست‌ساخت، ورود 7 حلقه چاه به مدار و 25000 فقره واگذاری انشعاب آب در برنامه شرکت آب و فاضلاب شیراز است.
وی به تشریح وضعیت پروژه‌های بخش فاضلاب پرداخت و تصریح کرد: 117 کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب در سال 98 انجام شد در سال جهش تولید 120 کیلومتر توسعه شبکه فاضلاب در برنامه است. همچنین در سال گذشته 29,422 فقره انشعاب فاضلاب واگذار شد که پیش‌بینی در سال جاری 45000 فقره است.
این مقام مسئول ابراز داشت: از اهم پروژه‌های شرکت در سال جهش تولید افتتاح و وارد مدار شدن مدول اول تصفیه‌خانه شرق صدرا، بخش لجن تصفیه‌خانه شماره 2 شیراز و خط انتقال  آب دوکوهک به معالی‌آباد است. مدیرعامل آبفا شیراز اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا با ظرفیت 13 هزار مترمکعب در روز جمعیت 78 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد. وی با اشاره به پیشرفت فیزیکی53 درصدی تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا گفت: ساخت تصفیه‌خانه فاضلاب شرق صدرا از سال 1394 شروع‌شده و با تأمین اعتبار موردنیاز در سال جهش تولید به بهره‌برداری خواهد رسید.
بهروزی اظهار داشت: تصفیه‌خانه فاضلاب شماره 2 شیراز 97.30% پیشرفت فیزیکی واقعی دارد و با ظرفیت 100 هزار مترمکعب در روز جمعیت بالغ‌بر 600 هزار نفر را تحت پوشش قرار می‌دهد.
وی از اجرای خط انتقال آب حدفاصل مخزن دوکوهک تا پل معالی‌آباد از سال گذشته خبر داد و گفت: پروژه خط انتقال (GRP 600) با 16 کیلومتر احداث، 23 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و جزء پروژه‌های آبفا شیراز در سال 99 است که به بهره‌برداری خواهد رسید.
بهروزی تصریح کرد : با احتساب 141 چاه در مدار بهره‌برداری و 39‌فقره چاه آماده به کار برای تأمین آب مردم شیرازمجموعاً 180 فقره چاه فعال خواهیم داشت.  
مدیرعامل آبفا شیراز در ادامه  گفت: برنامه حفر و تجهیز 7 حلقه چاه در سال جاری که تا کنون 2 حلقه حفاری شده ، اجرای خطوط جمع آوری چاه‌ها به طول 10 کیلومتر، شروع عملیات اجرایی خط انتقال از مخزن دوکوهک تا پل معالی‌آباد با امکان افزایش ظرفیت 600 لیتر برثانیه و به‌سازی و ارتقاء 4 ایستگاه پمپاژ به ظرفیت200 لیتر بر ثانیه  از برنامه‌ها  و راهبردها شرکت برای دوره گرما و اوج مصرف است.
وی افزود: مهندسی مجدد و نوسازی تجهیزات تعداد 18حلقه چاه  (از مهرماه 98) و بازیابی ظرفیت تولید به میزان 190 لیتر بر ثانیه و همچنین برنامه‌ریزی جهت بازیابی ظرفیت به میزان تقریبی 60 لیتر بر ثانیه در اردیبهشت و نیمه اول خرداد ماه 1399 انجام  گرفته وادامه خواهد یافت.  بهروزی در بخش دیگری از سخنان خود به طرح‌های مصوب مقابله با تنش آبی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: مطالعه بازسازی خط انتقال، احداث و توسعه خطوط انتقال آب، احداث و راه‌اندازی ایستگاه پمپاژ، ساخت مخزن که مطالعات آن انجام و بررسی‌شده است.، بازسازی خط انتقال، اجرای خط انتقال آب چاه، بازسازی مخزن، اجرای خط انتقال آب چاه و اجرا و تکمیل پهنه‌بندی از عناوین طرح‌های پایداری کمی‌و کیفی بخش آب شرکت آب و فاضلاب شیراز است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی