[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۸۴۰
  • دوره جدید

پژوهش سرمایه‌گذاری است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با بیان اینکه جایگاه پژوهش درست معرفی نشده است، تأکید کرد که پژوهش نوعی سرمایه‌گذاریست که اکثر مسائل کشور با آن قابل حل است. به گزارش ایسنا، دکتر محمدهادی ایمانیه در جلسه شورای پژوهش گفت: پژوهش صحیح، منطقی، کاربردی و به موقع علاوه بر اینکه از وقوع بسیاری از مشکلات جلوگیری خواهد کرد، منجر به حل شدن بسیاری از مسائل موجود می‌شود.
او، با تأکید بر اینکه یک درصد از بودجه سالیانه به جز فصول یک و شش دانشگاه‌ها پاسخ‌گوی نیاز پروژه‌های پژوهشی نیست، اظهار داشت: هدف از تشکیل این شورا، ارائه راه‌کارهای جدید به منظور افزایش اعتبارات پژوهشی بود؛ از ظرفیت نمایندگان مجلس شورای اسلامی و مهلت تدوین برنامه هفتم توسعه غفلت نشود. استاندار فارس با بیان اینکه متاسفانه جایگاه پژوهش به درستی معرفی نشده است، افزود: پژوهش نوعی سرمایه گذاری است؛ اکثر مسائل و مشکلات موجود در کشور اعم از مسائل فرهنگی، اجتماعی، عمرانی، اقتصادی، زیربنایی و... با پژوهش‌های درست،کاربردی و به موقع قابل حل شدن است. ایمانیه خواستار فعالیت پژوهشگران در راستای حل مشکلات مردم شد و اضافه کرد: پژوهش‌ها الزاماً نباید محدود به ارتقای شخصی افراد شود؛ همچنین اختصاص اعتبارات دولتی به حوزه‌‌های پژوهشی البته به شرط کاربردی بودن آنان، ضمن اینکه در دراز مدت سرمایه گذاری محسوب می‌شود، منجر به رفع مشکلات مردم خواهد شد.
استاندار فارس، بر لزوم تعامل و همکاری معاونت پژوهشی مراکز آموزش عالی استان با صنایع تأکید و اضافه کرد: در صورتی که پژوهش‌های کاربردی صورت پذیرد، علاوه بر اینکه در حل مشکل واحدهای صنعتی مؤثر است، در نهایت ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی را در پی خواهد داشت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی