[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۷۲
  • دوره جدید

تعالی سازمانی یک مدل مدیریتی است ، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: عرصه‌های وسیع کشاورزی در پهنه‌ها، مراکز و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها همگی مگاپروژه هستند که برای مدیریت کردن این مگا پروژه‌ها نیاز به سواد بالا است از این رو مدل تعالی سازمانی (EFQM) به عنوان یک مدل مدیریتی که باعث افزایش بهره‌وری در بخش کشاورزی می‌شود در این سازمان جاری سازی شده است.
به گزارش روابط عمومی‌سازمان جهاد کشاورزی استان فارس، محمد مهدی قاسمی‌در نشست با مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان فارس تصریح کرد: بر اساس این مدل مأموریت‌ها، چشم‌انداز‌ها و استراتژی‌ها تدوین شده است و به دنبال دستیابی به نتایج هستیم.
وی با بیان اینکه نتایج باید از طریق رهبری یا مدیریت درست با اتخاذ استراتژی‌های به هنگام که از تحلیل سوات استخراج شده دنبال شود، افزود: این نتایج با استفاده از ظرفیت کارکنان، منابع و شراکت‌ها و احصای همه فرآیندها در یک بستر رشد و یادگیری حاصل می‌شود.
قاسمی‌ابراز کرد: تعالی سازمانی یک مدل مدیریتی است که بر اساس این مدل برای جاری سازی هر استراتژی باید الگوی رادار حاکم باشد تا بهبود مستمر حاصل شود. به گفته وی؛ مدل تعالی باعث انسجام، هماهنگی، هم افزایی و بهبود مستمر در مجموعه خانواده بزرگ جهاد کشاورزی می‌شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با اشاره به اینکه در سال جاری جایزه تعالی شهرستانی در دستور کار این سازمان قرار دارد، تصریح کرد: مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌ها بر اساس مدل تعالی ارزیابی می‌شوند از این رو باید شرایط رشد و یادگیری برای خود و همکاران  فراهم سازند. قاسمی، شناسایی ذی‌نفعان را اولین گام برای شروع هر فعالیت برشمرد و افزود: به منظور برقراری ارتباط مؤثر باید جایگاه ذی‌نفعان را به لحاظ علاقه و قدرت مشخص شود. رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گریزی به گواهی نامه‌های تعالی اخذ شده توسط این سازمان زد و ابراز کرد: در حال حاضر سازمان به سمت دستیابی به جایزه تندیس بلورین در حرکت است که در این راه هر کدام از مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان‌ها یک واحد عملیاتی سازمان هستند و بر‌اساس ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های شهرستان، نقشه استراتژی توسط معاونت برنامه ریزی تدوین و اعلام شده است.
قاسمی‌با بیان اینکه انعکاس دستاوردها و اقدامات مثبت، روحیه نشاط در جامعه ایجاد می‌کند، گفت: اطلاع‌رسانی ضرورت کار هر مدیر است. وی با اشاره به شرایط حاکم بر جامعه به دلیل شیوع کرونا و تغییرات حوزه اقتصاد در شرایط فعلی، افزود: از این شرایط به عنوان فرصت استفاده کنید و با استفاده از حوزه آی تی و فن‌آوری اطلاعات فرآیند کاری را اصلاح کنید. قاسمی ‌بیان کرد: به منظور حل مسائل اولویت‌دار مانند کمبود وسیله نقلیه، تعیین تکلیف پست‌های اداری در شهرستان‌های جدیدالتأسیس و سایر موارد، تیم‌های کاری با حضور مدیران شهرستان‌های درگیر با مشکلات و مدیران ستادی مربوطه تشکیل و با هم‌فکری و تشریک مساعی راهکاری ارائه شود.
*مدیران نگاه ویژه به زکات داشته‌باشند
در ادامه این جلسه مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: زکات واجب فراموش شده‌ای ‌است که سال‌ها به آن پرداخته شده اما در حدی که باید و شاید مورد توجه قرار نگرفته است از این رو مدیران باید با نگاه ویژه زمینه پرداخت زکات برای کشاورزان را تسهیل و زکات را جمع‌آوری کنند.
در ادامه این جلسه سید محسن قائمی ‌در نشست مدیران جهاد‌کشاورزی شهرستان‌های استان فارس با اشاره به بارندگی‌ها خوب و پراکنش مناسب این بارندگی‌ها در سال جاری بیان کرد: امیدوارم با تدبیر مناسب و همراهی با کشاورزان عزیز سال خوبی را برای جهش تولید رقم بزنیم.
وی افزود: یک مدیر در حکومت اسلامی‌علاوه بر اشراف بر مسائل تخصصی، علمی‌و اداری باید رفتار، کردار، منش و برخورد اسلامی‌داشته‌باشد.  به گفته قائمی، مدیر اسلامی‌باید آگاه و زیرک باشد و علی‌رغم اعتماد به زیر مجموعه باید آگاهانه و با تیزبینی عملکرد همکاران را پایش کند. این روحانی با بیان اینکه مدیران باید به پست و مسئولیت به عنوان یک ارزش نگاه کنند تا باعث تعالی شود، ابراز کرد: مجموعه جهاد کشاورزی سبقه انقلابی و اسلامی‌دارد از این رو تخلف زیبنده این مجموعه نیست. وی؛ مسئولیت را بار امانت سنگینی دانست و افزود: تا لحظه‌ای‌که انسان موقعیت خدمت برایش فراهم است باید به نحو احسن و تمام و کمال به خلق خدا خدمت کند. مسئول حوزه نمایندگی ولی‌فقیه در سازمان جهاد کشاورزی استان فارس اظهار کرد: امیدوارم در سال جهش تولید با خدمت فراوان‌تر به مردم، زمینه جلب رضایت خلق و در پی آن رضایت خداوند تبارک و تعالی را فراهم سازیم.
*رویکرد حراست تعاملی است
مدیر حراست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس گفت: رویکرد کلی این مدیریت درخصوص مدیران ستادی و شهرستانی، تعامل دوطرفه است.
در ادامه این جلسه محمدجعفر ملک‌زاده در نشست با مدیران جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان فارس با اشاره به اینکه نیروی انسانی بالاترین سرمایه یک سازمان است، تصریح کرد: در رأس این نیروها مدیران هستند و وظیفه مدیریت حراست؛  حفاظت و صیانت از این افراد و جایگاه آنان است. وی با بیان اینکه صیانت از مدیران و کارشناسان اخلاق‌مدار و قانون‌مدار به نحواحسن صورت خواهد گرفت، افزود:  اگر فردی خدای ناکرده مغرضانه و به عمد قوانین را نقض کند و قصد خیانت به مجموعه را داشته‌باشد قطعاً حراست با اقتدار تمام در مقابل آن افراد خواهد ایستاد. ملک‌زاده بیان کرد: در صورتی که خلافی ناآگاهانه صورت گیرد، وظیفه حراست شهرستان‌ها و ستاد، تذکر است که امیدواریم همکاران به این تذکرات توجه کنند تا در مواقع لازم بتوانیم از همکاران دفاع کنیم. این مقام مسئول با اشاره به اینکه وظیفه نظارت تنها بر عهده بازرسی و حراست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیست، ابراز کرد: این رسالت برعهده برخی از ادارات برون سازمانی نیز قرار داده شده و هدف ما حل مشکلات درون سازمان است. مدیر حراست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس بیان کرد: تقویت و حمایت مدیر شهرستان از مسئول حراست باعث ایجاد یک مجموعه سالم و امن و تسهیل دستیابی به اهداف سازمانی می‌شود.
به گفته وی، مسئول حراست شهرستان امین، بازو، چشم تیزبین و مشاور مدیر است از این رو تضعیف حراست در واقع تضعیف مدیر است. ملک‌زاده افزود: حراست باید قوام و دوام مجموعه را با همراهی و کمک مدیر در مجموعه‌اش فراهم کند تا خدمت بهتری به بهره‌برداران ارائه شود.
مدیرحراست سازمان جهاد کشاورزی استان فارس با بیان اینکه مدیران محترم شهرستان‌ها نباید سلیقه‌های سیاسی، شخصی، حب و بغض را در عزل و نصب‌ها دخالت ندهند، ابراز کرد: عزل و نصب مدیران حراست شهرستان باید با هماهنگی این مدیریت انجام شود. 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی