[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۶۰
  • دوره جدید

فاز یک خط ۲ مترو شیراز به ایستگاه پایانی خود نزدیک می‌شود، روزنامه شیراز نوین

در پی بازدید رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران و شورای اسلامی شهر شیراز و ناظر سازمان سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز در روز سه شنبه تاریخ 27 دی‌ماه موارد مختلف در خصوص آخرین وضعیت خط مورد بازدید و بررسی قرار گرفت. طی این بازدید آخرین وضعیت اجرای خط ۲، روسازی ایستگاه به فاصله ۶۰متری از ایستگاه میدان امام حسین(ع) رسیده است و با کار و تلاش شبانه روزی قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در حال حاضر در دو شیفت کاری، فعالیت‌های عمرانی با بالغ بر ۴۰۰ نفر نیروی انسانی در میدان امام حسین(ع) و بالغ بر 200 نفر نیروی انسانی در ایستگاه‌های قهرمانان و امیرکبیر در حال انجام است. 
در پی بازدید انجام شده، روسازی خط 2 در حال حاضر در فاصله ۶۰متری ایستگاه امام حسین(ع) واقع شده است که در دو شیفت کاری در حال فعالیت است و امیدواریم که ان‌شاءالله تا ۴ بهمن‌ماه عملیات روسازی در این مسیر به پایان رسیده و امکان تست سرد برای خط تا میدان امام حسین(ع) فراهم گردد. آسانسور‌های ایستگاه‌ها در حال احداث و تکمیل است و تجهیزات برق بالاسری و سیگنالینگ موقت ایستگاه نیز در حال تکمیل است که امیدواریم با کار شبانه روزی انجام شده ان‌شاءالله بتوانیم قطار را در وعده مقرر شده به میدان امام حسین(ع) برسانیم. 
اجرای نازک‌کاری ایستگاه از دیوارها تا کف ایستگاه شروع شده و سنگ‌های پله در حال نصب است که امیدواریم با سرعت عمل بیشتر پیمانکاران و کار شبانه روزی که در حال انجام است، این اقدامات به اتمام برسد. پیش بینی اولیه جهت تکمیل این ایستگاه مرداد ماه سال 1402 بوده که با توجه به هماهنگی‌های انجام شده بین پیمانکار و شهرداری شیراز، عملیات عمرانی سرعت یافته و با افزایش تعداد نیروی انسانی و همچنین شیفت‌های کاری وعده افتتاح این خط در دهه فجر سال جاری برای شهروندان شیراز ان‌شاءالله محقق خواهد شد. 
با اتصال خط ۲ به خط یک مترو شیراز، دسترسی مردم جنوب شیراز به شرق و غرب و شمال شهر شیراز با سهولت بیشتری اتفاق خواهد افتاد و در کنترل ترافیک شهری اثرات مثمرثمری خواهد داشت. 
مشکلات متعدد اجرایی به سرعت در حال حل شدن است و امیدواریم با حل مسائل و مشکلات فنی و اجرایی امکان افتتاح خط در ایام الله دهه فجر ان‌شاءالله مهیا گردد. وعده داده شده به مردم شهیدپرور شیراز محقق خواهد شد و ان‌شاءالله هم و غم و تلاش شورای شهر شیراز و شهرداری بر این خواهد بود که در این دوره شورا بتوان ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط 2 متروی شیراز را تکمیل نموده و حداکثر بهره برداری را در خط 2 داشت.
کار شبانه روزی که در این ایستگاه در حال انجام است، کاری است که نتیجه وحدت و همدلی پیمانکار (قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص)) و کارفرما (شهرداری شیراز) بوده است که با پیگیری‌های مکرر شهردار شیراز و اعضای کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر شیراز در حال به ثمر نشستن است.
حد مسیر فلکه فرودگاه تا میدان آزادی از جمله محورهای پرترافیک شمالی- جنوبی شهر شیراز بوده که با احداث خط 2 و تکمیل این خط امیدواریم حجم ترافیک در این محور کاهش یابد. سرعت دسترسی انتقال ساده و آسان و حمل و نقل ایمن از جمله اهدافی است که در کمیسیون حمل و نقل و ترافیک و عمران شورای اسلامی شهر شیراز با جدیت در حال پیگیری است تا نتیجه حاصل شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی