[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۴۷
  • دوره جدید

باخت ۵۰میلیاردی سارقان درمصاف با پلیس، روزنامه شیراز نوین

جانشین فرمانده انتظامی‌فارس: باند لوازم منزل با اقدامات فنی واطلاعاتی‌کارآگاهان متلاشی شد

جانشین فرمانده انتظامی‌استان از دستگیری اعضای باند 5 نفره سارقان منزل و کشف 70 فقره سرقت از آنها در شیراز خبر داد.
سرهنگ «یوسف ملک‌زاده» در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس، گفت: به دنبال وقوع چند فقره سرقت سریالی منزل در شهرستان شیراز، موضوع شناسایی و دستگیری اعضای باند سارقان به صورت ویژه در دستور کار مأموران قرار گرفت.
وی ادامه داد: در بررسی‌های انجام شده توسط کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان، مشخص شد سارقان در اوایل شب خصوصاً ایام تعطیل که شهروندان برای تفریح و یا دید و بازدید از منزل خود خارج می‌شوند با ورود به منازل اقدام به سرقت اموال کم حجم و با ارزش می‌کنند.
جانشین فرمانده انتظامی‌استان گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی استان با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی، موفق به شناسایی اعضای باند سارقان منزل در یکی از محله‌های شیراز شدند.
سرهنگ «ملک‌زاده» با بیان اینکه مأموران موفق شدند در یک عملیات ضربتی هر 5 نفر سارق منزل که اعضای یک باند بودند را دستگیر و به پلیس آگاهی منتقل کنند، تصریح کرد: متهمان در بازجویی فنی و تخصصی و مواجه شدن با ادله و مستندات پلیس چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشتند و به 70 فقره سرقت منزل در شیراز اقرار کردند.
این مقام انتظامی‌با بیان اینکه در بازرسی از مخفیگاه متهمان 500 گرم طلا، 20 عدد سکه بهار آزادی، 50 میلیون ریال چک پول، یک دستگاه طلایاب، 25 عدد ادکلن گران‌قیمت، یک عدد دوربین عکاسی و 18 عدد ساعت کشف شد، خاطر‌نشان کرد: کارشناسان ارزش اموال مکشوفه را 50 میلیارد ریال برآورد کرده‌اند.
وی با اشاره به اینکه سارقان تحویل مراجع قضائی و از آن طریق روانه زندان شدند، به شهروندان توصیه کرد: در صورت خروج از منزل و مسافرت طولانی، منازل خود را به افراد مورد اعتماد خصوصا همسایگان بسپارید و حتی‌الامکان  منازل خود را مجهز به آژیر و دوربین مدار بسته کنید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی