[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۵۸۶
  • دوره جدید

نمایندگان در مجلس جهادی عمل کنند، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با تأکید بر ضرورت نگاه موشکافانه مجلس به امور و رفع مشکلات گفت: لازم است نمایندگان در مجلس، نگاه راهبردی داشته‌باشند و متحد و جهادی عمل کنند.
آیت الله لطف الله دژکام در جریان سفر به شهرستان جهرم در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در جهرم با اشاره به آغاز مجلس شورای اسلامی‌اظهار داشت: توقع می‌رود که در این دوره مجلس بتوانیم به سوی مجلس آرمانی جمهوری اسلامی ‌یک قدم جلو بریم و مجلسی که عصاره فضائل ملت باشد در جایگاهی قرار می‌گیرد که در رأس همه امور است.
وی با بیان اینکه هر نماینده نسبت به نظام جمهوری اسلامی‌ در سطح ملی وظایف و تعهداتی دارند که باید انجام دهند، افزود: اما هر نماینده در مجموعه حوزه انتخابیه و استان خود هم می‌توانند منشأ اثر و خدمت باشد.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس بیان کرد: فارس استان پهناوری است که ۳۶ شهرستان دارد و ۱۸ نماینده به مجلس شورای اسلامی‌می‌فرستد و این ۱۸ نماینده می‌توانند با هم متحد و همدل باشند تا تأثیرگذاری خاصی داشته‌باشند. دژکام بیان داشت: متأسفانه استان فارس در طول دهه‌های گذشته در جایگاه خود از نظر اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نبوده و حتی از جایگاه خود تنزل پیدا کرده است. امام جمعه شیراز ادامه داد: توقع ما از نمایندگان فارس آن است که ابتدا برای مسائل راهبردی استان همفکر و متحد عمل کنند و مسائل راهبردی را به‌خاطر اختلاف دیدگاه دو نماینده در استان به وضعی نیندازند که استان از جایگاه خود تنزل پیدا کند.
وی با بیان اینکه لزوم پیشرفت استان، هماهنگ و همدل حرکت کردن نمایندگان است، گفت: لازم است نمایندگان استان، اول نگاه راهبردی و دوم متحد عمل کنند و سوم اینکه برای جبران عقب ماندگی‌ها در استان فارس کار جهادی شروع کنند. دژکام اضافه کرد: امروز نیاز به مدیران جهادی داریم و ضروری است مدیران و نمایندگان هم کار جهادی را وجه همت خود قرار دهند.
امام جمعه شیراز با بیان اینکه برای اتحاد و وحدت بیشتر نمایندگان در جهت ارتقا و پیشرفت استان، گردهمایی و جلساتی تشکیل داده‌ایم، بیان داشت: به حرکت جمع نمایندگان استان فارس امیدواریم و قول دادند پیگیر مسائل مهم و کلان استان باشند.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس با اشاره به اینکه که اگر مسائل کلان استان حل شد در کنار آن مسائل جزئی مردم هم حل می‌شود، تأکید کرد: گاهی یک نماینده را درگیر می‌کنیم که برای یک جوانی شغل فراهم کند در حالی که این نماینده باید برود یک حرکت اقتصادی کند که به‌جای ایجاد یک شغل، ۳۰۰ تا ۴۰۰ شغل در منطقه خود ایجاد کند و بنابراین مسائل شخصی ما مردم هم با حل شدن مسائل کلان و کلی حل می‌شود.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی