[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۸
  • دوره جدید

رئیس هیئت وزنه برداری استان فارس : امکانات وزنه برداری برای بانوان بسیار محدود است، روزنامه شیراز نوین

 میثم محجوبی - گروه ورزش
شاید خیلی‌ها ندانند، اما حتی هالتری که بانوان وزنه برداری باید از آن استفاده کنند، با آن چیزی که در بخش آقایان استفاده می‌شود متفاوت است، بنابراین مشکلات عدیده‌ای در بخش بانوان وجود دارد که باید رفع شود.
رئیس هیئت وزنه برداری فارس هم به ‌این مشکلات اذعان دارد و می‌گوید: از لحاظ امکانات و تجهیزات، به طور کلی مشکل داریم اما ‌این مشکلات در بخش بانوان بیشتر است. هالتری که باید با آن تمرین کنند، با آنچه آقایان استفاده می‌کنند متفاوت است و هیئت هم در تلاش است که به‌زودی یک یا دو عدد هالتر مخصوص بانوان تهیه کند تا بتوانند تمریناتشان را با کیفیت بهتری دنبال کنند.
آرش حبیبی افزود: تمام تلاش ما‌ این است که بتوانیم شرایط خوبی را فراهم کنیم ولی حال وزنه برداری کل کشور به لحاظ زیرساخت‌های ورزشی، به خصوص برای بانوان، اصلاً جالب نیست. امیدواریم با روشن شدن وضعیت فدراسیون که 18 بهمن‌ماه انتخابات آن برگزار می‌شود، برنامه‌هایی در دستور کار قرار گرفته و اجرا شود تا در سال‌های آینده بتوانیم رفته رفته ‌این کمبودها را جبران کنیم.
وی درباره فعالیت‌های فعلی هیئت گفت: مسابقات وزنه برداری جوانان کشور در چند روز اخیر در تاکستان قزوین برگزار شد و وزنه برداران جوان فارس در هر دو بخش دختران و پسران صاحب مدال‌های رنگارنگی شدند. در بخش دختران، صاحب سه مدال طلا، دو مدال نقره و 4 مدال برنز شدیم و مقام سوم تیمی ‌را نیز برای اولین بار کسب کردیم. خانم زهرا زحمتکش موفق به کسب سه نشان برنز شد، سحر زارع دو نشان نقره و یک نشان برنز به دست آورد و خانم فاطمه کشاورز که در هر دو رده جوانان و بزرگ‌سالان عضو تیم ملی است، در ‌این مسابقات با کسب سه نشان طلا، عنوان بهترین وزنه بردار را نیز از آن خود کرد. کادر فنی ‌این تیم متشکل از خانم‌های فروغ حقیقی به عنوان سرمربی و شیرین محمدشاهی به عنوان سرپرست بود.
حبیبی ادامه داد: در حال حاضر اردوی تیم ملی نوجوانان در شهرستان مرودشت برگزار می‌شود. مرحله اول‌ این اردو در یکی دیگر از شهرستان‌های فارس یعنی نی‌ریز برگزار شد و مرحله دوم هم در دیگر شهرستان فارس برگزار می‌شود.‌ این تیم خود را برای رقابت‌های جهانی آلبانی آماده می‌کند که در فروردین‌ماه 1402 برگزار خواهد شد.
رئیس هیئت وزنه برداری فارس در پایان گفت: امیدواریم در انتخابات فدراسیون، بهترین اتفاق رقم بخورد تا چرخ وزنه برداری بهتر و بیشتر از گذشته به حرکت در بیاید. قطعاً تا پایان سال باید مسابقات بزرگ‌سالان را در استان و کشور پیش رو داشته باشیم. همچنین در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری نخستین دوره لیگ استان فارس هستیم. امیدواریم بتوانیم ‌این مسابقات را در انتهای سال برگزار کنیم و سپس برنامه خوبی برای سال 1402 تدوین کنیم.
گفتنی است، در مسابقات قهرمانی جوانان کشور که در تاکستان قزوین برگزار شد، پسران فارس هم درخشش خوبی داشتند. تیم فارس با کسب هفت مدال طلا، یک نقره و سه برنز و با کسب 664 امتیاز، پس از مازندران به مقام نایب قهرمانی دست یافت. ستاره تیم فارس کوروش زارعی بود که سه مدال طلا کسب کرد. علی کشتکار دیگر وزنه بردار فارس بود که سه مدال طلا کسب کرد. حسن عمادی یک مدال نقره و دو مدال برنز به دست آورد و محمد زارعی نیز صاحب یک مدال طلا شد. محمد اسفندیاری نیز دیگر وزنه بردار فارسی بود که موفق به کسب یک مدال برنز شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی