[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۵۷
  • دوره جدید

بررسی شایعه‌ بازگشت ۳ ملی‌پوش به فوتبال‌ایران، روزنامه شیراز نوین


شایعه‌ بازگشت سه بازیکن لژیونر و ملی‌پوش به لیگ برتر فوتبال ‌ایران شنیده می‌شود اما شرایط موجود نشان می‌دهد نهایی شدن ‌این انتقال‌ها بعید خواهد بود.
به گزارش فوتبال 360، نقل‌وانتقالات زمستانی به گرم‌ترین روزهای خود نزدیک می‌شود و فوتبال ‌ایران هم از ‌این قاعده مستثنی نیست و به زودی با آغاز به کار رسمی‌ این پنجره شاهد جا‌به‌جایی‌های جالبی خواهیم بود. سرخابی‌های پایتخت سعی دارند در نیم‌فصل دوم با جذب برخی از بازیکنان لژیونر تیم خود را در نقاط مختلف تقویت کنند که در‌این اثنا نام برخی از بازیکنان تیم ملی ‌ایران در جام جهانی 2022 قطر هم به‌چشم می‌خورد. 3 بازیکنی که فعلاً شایعه‌ بازگشت‌شان به فوتبال ‌ایران مطرح است و پرسپولیس و استقلال جزو مشتریان آن‌ها محسوب می‌شوند؛ سعید عزت‌اللهی، میلاد محمدی و علی کریمی ‌هستند.
وایله هم‌اکنون در سطح دوم فوتبال دانمارک با 37 امتیاز صدرنشین است و امید بسیار زیادی برای بازگشت سریع به سوپرلیگ دارد. سعید عزت‌اللهی یکی از مهره‌های اصلی ‌این تیم به‌حساب می‌آید اما بازی کردن در سطح دوم دانمارک برای بازیکن 26 ساله‌ تیم ملی ‌ایران اتفاق جذاب و جالب توجهی نیست. نادر عزت‌اللهی، پدر سعید در گفت‌وگویی که به تازگی انجام داد ‌این ادعا را مطرح کرد که شماره 6 تیم ملی ‌ایران از یک باشگاه انگلیسی حاضر در چمپیونشیپ، یکی 2 تیم آلمانی و یک تیم ترکیه‌ای پیشنهاد دارد و می‌خواهد در فوتبال اروپا به بازی‌اش ادامه دهد. با ‌این وجود شنیده می‌شود استقلال مانند ابتدای فصل، یکی از مشتریان عزت‌اللهی است و می‌خواهد او را به‌خدمت بگیرد. در ‌این بین چند مانع وجود دارد. یکی ‌اینکه خود سعید همچنان تمایلی به بازی در لیگ برتر ‌ایران ندارد، دوم ‌اینکه باشگاه دانمارکی برای صدور رضایت‌نامه‌ بازیکن خود درخواست مبلغ قابل توجهی دارد، سوم‌ اینکه استقلال همچنان پنجره‌ نقل‌وانتقالاتی‌اش بسته است و چهارم‌ اینکه ریکاردو ساپینتو در آن منطقه از زمین نیاز به بازیکن ندارد. باید دید نهایتاً شاهد بازگشت بازیکن اسبق ملوان بندرانزلی به فوتبال ‌ایران پس از حدود 9 سال خواهیم بود یا خیر. 
یکی از پست‌هایی که پرسپولیس در آن مترصد جذب بازیکن است، پست مدافع چپ است. یحیی گل‌محمدی می‌خواهد وحید امیری را به پست سابق خود برگرداند و علی نعمتی نمی‌تواند همانند کارهای دفاعی در امور تهاجمی‌کمک‌حال سرخ‌پوشان باشد. از طرفی محمدمهدی احمدی هم موفق به جلب رضایت سرمربی پرسپولیس نشده است. میلاد محمدی یکی از گزینه‌های پرسپولیس برای ‌این پست است. او در جام جهانی نشان داد که با روزهای اوج خود فاصله دارد و هنوز نتوانسته شرایط آرمانی‌‌اش را پیدا کند اما همچنان یکی از گزینه‌های اصلی ماتیاس آلمیدا، سرمربی آرژانتینی زرد و مشکی‌ها در پست سمت چپ خط دفاعی محسوب می‌شود. ‌این بازیکن 29 ساله تا سال 2024 با آاِک قرارداد دارد و پرسپولیس برای جذب او باید باشگاه یونانی را راضی کند. البته که خود محمدی هم در صورتی که تمایل به بازگشت به فوتبال ‌ایران داشته باشد، باید تلاش زیادی را برای مجاب کردن باشگاه کنونی‌اش انجام دهد. میلاد حدود 7 سال قبل با ترک باشگاه راه‌آهن به روسیه رفت و سپس سر از بلژیک و یونان درآورد.
پس از گذراندن دوران مصدومیتش و همچنین حضور در جام جهانی، یکی از گزینه‌های در دسترس کاگداس آتان در تیم کایسری‌اسپور به‌شمار می‌رود. با‌ این حال علی کریمی ‌بیشتر به عنوان یک بازیکن تعویضی وارد زمین می‌شود تا ‌اینکه حضوری فیکس داشته باشد. در‌این روزها خبری مبنی بر دیدار علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال با علی کریمی ‌در ترکیه منتشر شد که هنوز به تأیید نرسیده است. استقلال در پنجره‌ زمستانی نیاز به خرید یک هافبک بازی‌ساز دارد و علی کریمی ‌با وجود توانایی در بازی‌سازی، یک هافبک میانی و حتی تدافعی به‌حساب می‌آید. انتقال علی کریمی ‌مانند سعید عزت‌اللهی به استقلال اتفاق چندان محتملی به نظر نمی‌رسد. آبی‌پوشان در پست هافبک میانی گزینه‌های زیادی مانند روزبه چشمی، زبیر نیک‌نفس، مهدی مهدی‌پور، سعید مهری و ... را در اختیار دارند و فقط در صورت جدایی یکی از آن‌ها می‌توان به احتمال حضور عزت‌اللهی یا کریمی ‌امیدوار بود؛ البته بعد از باز شدن پنجره‌ نقل و انتقالاتی.
علی ‌ایحال هنوز زمان زیادی تا پایان فصل نقل‌وانتقالات باقی‌مانده و ممکن است طی روزهای آتی شاهد اضافه شدن نام‌های دیگری به لیست خرید تیم‌های لیگ برتری باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی