[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۷۰۷
  • دوره جدید

فرمانده سپاه محمد رسول‌الله(ص) شیراز: امنیت پایدار از برجسته‌ترین اثرات بسیج است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه محمد رسول‌الله(ص) شیراز، توسعه امنیت پایدار در ابعاد مختلف را از برجسته‌ترین اثرات ایجاد بسیج و گسترش و تداوم فعالیت‌های بسیجیان در کشور دانست و تأکید کرد که بسیج نیرویی مردمی به شمار می‌رود که خدمات شایسته‌ای به جامعه ارائه کرده است.
سرهنگ غلامعلی جابری ‌احمدی چهارشنبه ۲۵ آبان در یک نشست خبری، ضمن گرامیداشت چهل و سومین سالروز تأسیس بسیج، گفت: بسیج با یک نگاه بلند توسط بنیان‌گذار جمهوری اسلامی ایران در راستای اجرای مأموریت‌های سخت، نیمه سخت و نرم شکل گرفت و طی بیش از چهار دهه خدمات بسیار ارزشمندی را به اقشار مختلف جامعه ارائه کرده است.
وی با بیان اینکه هفته بسیج فرصت طلایی برای یادآوری حماسه‌آفرینی و رشادت و ایثار بسیجیان است، به فرمایشات امام راحل و مقام معظم رهبری در توصیف بسیج اشاره و خاطرنشان کرد: امسال هفته بسیج را با شعار «بسیج خدمتگزار مردم» گرامی خواهیم داشت. بسیج پاره تن مردم ایران بوده و همواره مصالح مردم و کشور را به عنوان اولویت دنبال کرده است.
جابری احمدی با اشاره به ابعاد فعالیت بسیج در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی، ورزشی، امنیتی و نظامی، روح حاکم بر بسیج را خدمتگزاری برشمرد و گفت: آنچه موجب ناراحتی شدید دشمنان و دشمنی نسبت به بسیج شده، همین روحیه خدمتگزاری و اثرگذاری خدمات بسیجیان در حوزه‌های مختلف بوده است.
او با یادآوری اینکه بسیج در دوران دفاع مقدس مردانه برای دفاع از کیان نظام و ایران اسلامی ایستاد، تعداد شهدای نیروی بسیج را گواه این مدعا دانست و گفت: از دهه هفتاد که بیماری فلج اطفال با همراهی بسیجیان در طرح واکسیناسیون ملی ریشه کن شد، تا ایام همه گیری کرونا که بسیجیان در ابعاد حمایتی، مراقبتی و نظارتی همراه و یاور مردم بودند، بخشی از خدمات اثرگذار این نیروی مردمی به شمار می‌رود.
جابری ‌احمدی یکی از وظایف بسیج را فعال بودن در عرصه جنگ نیمه سخت دشمنان نظام اسلامی و ناآرامی‌های اخیر دانست و گفت: در فتنه اخیر شاهد هستیم که جبهه متحد غربی، عربی و عبری، علیه نظام اسلامی ایران تلاشی نافرجام را دنبال کرده‌اند. بسیجیان شبانه روز در میدان عمل حاضر و مشغول دفاع از امنیت شهروندان و مبارزه با انواع فتنه‌ها هستند.
او با اشاره به اینکه در وقوع ناآرامی‌ها بسیجیان بیشترین تعداد شهدا و جانبازان را در راه دفاع از امنیت وطن متحمل شده‌اند، گفت: در اغتشاشات اخیر بسیج در سراسر کشور شهدایی را تقدیم امنیت کشور کرد؛ از روح‌الله عجمانیان و آرمان علی‌وردی تا حجت‌الاسلام زارع مؤیدی که سه‌شنبه شب توسط اغتشاشگران در شیراز به درجه رفیع شهادت نائل شد.
جابری ‌احمدی، تولید امنیت پایدار را از برجسته‌ترین ابعاد تأثیرگذاری بسیج دانست و گفت: در ناآرامی‌ها و اغتشاشات اخیر و فتنه دشمنان قسم خورده نظام، ناحیه مقاومت حضرت محمدرسول‌الله(ص) مسئولیت تأمین امنیت ۱۸ شهرک شمال غرب شهرستان شیراز را عهده‌دار بوده و بسیجیان پایگاه‌ها، حوزه مقاومت و گردان امنیتی این ناحیه، در کنار پاسداران و سایر نیروهای انتظامی و امنیتی، در صحنه حاضر و فعال بوده‌اند.
او با بیان اینکه این ناحیه از بسیج سپاه، طی یک سال گذشته خدمات تأثیرگذاری در زمینه‌های فرهنگی، ورزشی، غنی‌سازی اوقات فراغت، سواد رسانه، محرومیت‌زدایی و... به مردم ارائه کرده است، گفت: اهدای ۸۵۰۰ بسته کمک معیشتی توسط ۱۳۶ گروه جهادی و توزیع گوشت ۱۲۰ رأس گوسفند قربانی و تأمین ۱۵ دست جهیزیه، بخشی از خدمات محرومیت‌زدایی بوده است.
جابری ‌احمدی ادامه داد: تأمین و توزیع ۸۰۰ بسته لوازم التحریر، کمک نقدی ۷۰میلیون تومانی، ساخت و مرمت ۱۴ باب خانه از منازل محرومان و مستضعفان، کمک به آسیب‌دیدگان از سیل ساکن در منطقه شمال غرب شیراز توسط ۲۰ گروه جهادی متشکل از ۱۰۰ نیروی بسیجی، ایجاد ۴ پایگاه اهدای خون سیار، برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی و ۱۰۰ مورد اشتغال‌زایی و... بخش دیگری از خدمات بسیج بوده است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه محمدرسول‌الله(ص) شیراز خاطرنشان کرد که با هدف گرامیداشت هفته بسیج، بیش از ۱۰۰ برنامه در زمینه‌های فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی، محرومیت‌زدایی و... توسط این ناحیه پیش‌بینی شده است که اجرایی خواهد شد.
جابری ‌احمدی، برپایی اردوهای جهادی و محرومیت‌زدایی، برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی و مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، اجرای طرح کرامت محلات، برگزاری پیاده‌روی بزرگ خانوادگی در ارتفاعات دراک، برپایی جام فوتسال، تجلیل از بسیجیان شاخص و برگزیده و... را شماری از برنامه‌های مدنظر در این ایام دانست.
این مقام نظامی سپاه با بیان اینکه برگزاری برنامه میقات صالحین و برپایی حلقه صالحین همزمان با شرکت در نماز عبادی سیاسی جمعه و دیدار با خانواده شهدا و اجرای یادواره شهدا هم جزو برنامه‌ها قرار دارد، برپایی تجمع بزرگ بسیجیان به مناسبت پنجم آذر و سالروز تشکیل بسیج مستضعفان را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های پیش بینی شده برشمرد که طی آن شاهد نمایشی از اقتدار بسیج خواهیم بود.
جابری ‌احمدی، با تسلیت شهادت طلبه بسیجی توسط اغتشاشگران در شیراز، گفت: شهید زارع‌ مؤیدی، یکی از اعضای کانون فرهنگی منتظران و از اهالی شهرستان بیضا بود که سه‌شنبه شب بر اثر برخورد کوکتل مولوتف پرتاب شده توسط اغتشاشگران در منطقه معالی‌آباد شیراز، به فیض شهادت نائل شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی